Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly - debata expertů

Repríza z olympiády s USA. Peslarová se bude chtít v semifinále MS opět vytáhnout

Historicky teprve druhé utkání proti týmu USA čeká české hokejistky na mistrovství světa v Dánsku. To první přišlo na únorových olympijských hrách, kdy Češky prohrály ve čtvrtfinále 1:4 a výtečný výkon předvedla brankářka Klára Peslarová. Tentokrát se oba výběry utkají v semifinále, do něhož české hráčky postoupily poprvé po čtvrtečním vítězství nad Finskem 2:1 v prodloužení. Přímý přenos utkání sledujte od 13:55 na ČT3 a ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih čtvrtfinále Finsko – Česko

"Nejsme mezi nejlepší čtyřkou proto, abychom odjely bez medaile. Když budeme hrát jako doteď, tak věřím, že to klapne," uvedla kanadská trenérka Carla MacLeodová pro web hokej.cz. "Zápas bereme jako další příležitost ukázat, kdo jsme. Každou hrou se zlepšujeme a chceme získat co nejvíc. Náš slogan je: Každý den si pro to běž. A přesně to děláme. Jdeme si za svým cílem a je jedno, proti komu budeme hrát. Pořád se budeme prezentovat svou hrou," dodala.

Češky zatím v Dánsku neprohrály. Výkonnostně slabší skupinu B ovládly bez ztráty bodu s impozantním skóre 21:2. Ve čtvrtfinále poté vydřely výhru nad Finskem, které na MS předtím nikdy neporazily. Vedle postupu do semifinále si zároveň pro příští šampionát zajistily start ve skupině A.

"Od začátku až do konce jsem věřila, že to prolomíme a že to dobře dopadne," řekla obránkyně Aneta Tejralová, která svým gólem v čase 60:41 čtvrtfinále rozhodla. "Máme plnou hlavu toho, že jsme porazily Finsko, prolomily jsme to. Teď už je úplně jedno, jaký soupeř nás čeká. Určitě bude těžší než Finsko," dodala Tejralová.

Klíčovou postavou českého výběru na MS je brankářka Klára Peslarová, která kraluje statistikám šampionátu s úspěšností 96,59 procenta a 0,64 inkasovaného gólu na zápas. Pětadvacetiletá gólmanka byla hráčkou utkání i v Pekingu, kde si proti Američankám připsala 55 zákroků a kapitulovala jen třikrát. Poslední branku vstřelily zámořské hráčky při české power-play.

"Na olympiádě jsme si poprvé vyzkoušely, jaké je to si proti Americe zahrát. A myslím si, že jsme odvedly neskutečný výkon. Budeme v tom chtít pokračovat a udržet s Amerikou krok. A kdo ví, třeba tam dvakrát hodíme puk a dvakrát to tam spadne," uvedla Peslarová pro HokejkaTV. "Nebude to nejjednodušší zápas, ale věřím, že si odpočineme, nabereme síly a půjdeme celých 60 minut na sto procent," podotkla.

Zápas se bude hrát v Herningu, kde se Češky na MS představí poprvé. Doposud všechny své duely odehrály ve 200 km vzdáleném Frederikshavnu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články