Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Reprezentaci posílí šest hráčů z NHL. Hlásí se Voráček, Mrázek i Gudas

Praha ‒ Do přípravy hokejové reprezentace na květnové mistrovství světa by se měla zapojit šestice hráčů ze zámoří. Vedení národního týmu potvrdili zájem startovat na nadcházející akci brankář Petr Mrázek z Detroitu, obránci Radko Gudas z Philadelphie, Jakub Kindl z Floridy a Jan Košťálek z Manitoby a útočníci Jakub Voráček z Philadelphie s Pavlem Zachou z New Jersey. Všichni musejí ještě absolvovat povinné výstupní lékařské prohlídky ve svých klubech. K týmu se na nedělním tréninku připojili nově také Roman Červenka, Jiří Sekáč a Robert Kousal.

Jakub Voráček
zdroj: ČTK/Kamaryt Michal

"Se všemi jsme mluvili, a pokud bude vše v pořádku, tak by měli dorazit," řekl generální manažer reprezentace Martin Ručinský na srazu národního týmu v Praze. Zároveň potvrdil, že vedení týmu neplánuje oslovit Jaromíra Jágra, který po MS v roce 2015 ohlásil konec reprezentační kariéry.

"Všichni víme, že Jarda už před Světovým pohárem svou reprezentační kariéru uzavřel, a tím to padlo. Dál jsme ho neoslovovali," vysvětlil. Většina z šestice hráčů by podle Ručinského měla do Česka přicestovat kolem 18. dubna, Voráček o týden později a Košťálek, jenž jako jediný z hráčů působí v nižší AHL, již příští týden. Zatímco Mrázek, Gudas nebo Voráček mají v případě svého příjezdu prakticky jisté místo v týmu, další si budou muset nominaci vybojovat v přípravných zápasech.

To bude případ zejména dvaadvacetiletého Košťálka, někdejšího juniorského reprezentanta. "Nějaké hráče potřebujeme vidět a i tak jsme s nimi mluvili. Všichni mají chuť se o místo poprat. Přijedou, odehrají zápasy a uvidíme," uvedl Ručinský, jenž přiznal, že se jedná i o příjezdu Vojtěcha Mozíka působícího na farmě New Jersey.

Zdravotní stav podle všeho vyřadil ze hry o MS brankáře Michala Neuvirtha z Philadelphie, jenž před nedávnem zkolaboval před zápasem NHL a od té doby nehraje. "Momentálně nemáme informace o jeho zdravotním stavu, ale nejdůležitější je, aby se dal dohromady. Aby se zjistilo, co se stalo," řekl Ručinský.

Omluvili se i Radim Vrbata z Arizony nebo Aleš Hemský z Dallasu. Jeho klubový spoluhráč Radek Faksa je bez smlouvy, stejně jako dvojice z Tampy Ondřej Palát, Andrej Šustr. I v jejich případě tak reprezentační kouč Josef Jandač počítá s tím, že pro MS nebudou k dispozici.

K reprezentačnímu kádru se připojili Červenka, Sekáč a Kousal

Jandač s asistenty v neděli v Praze přivítali čtveřici nových hráčů. K týmu se připojili obránce Tomáš Kundrátek a útočníci Roman Červenka, Jiří Sekáč a Robert Kousal. Do Tipsport areny přišel i bek Michal Jordán, který si v play-off KHL poranil postranní kolenní vazy. "Domluvili jsme se, že jej vyšetří náš doktor, abychom zjistili přesně jeho stav. Rekonvalescence může probíhat čtyři až šest týdnů, vždy je to individuální. Budou se o něj starat naši lékaři a fyzioterapeuti," řekl Jandač.

Jasno o případném startu Jordána na MS by mělo být v posledním dubnovém týdnu. "Chceme udělat maximum, aby byl k dispozici. Nechceme to zabalit, ale zabojovat. Aby hrál, musí ale být stoprocentní," uvedl reprezentační kouč na adresu účastníka loňského Světového poháru i posledních tří mistrovství světa.

Vedení reprezentace sleduje i vývoj play-off v Česku a v Evropě. V sobotu skončila klubová sezona Hradci Králové, z kterého dostane pozvánku útočník Richard Jarůšek. "Ještě jsme se s ním ale nespojili. Vypadli teprve v sobotu a nechtěl jsem jej hned druhý den bombardovat," pousmál se Jandač.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy