Následuje
Čtyřka sport

Reprezentaci čeká nabitá sezona, vrcholem bude olympiáda v Pchjongčchangu

Praha - Česká hokejová reprezentace sehraje v sezoně, kterou zahájí příští týden přípravnými duely se Slovenskem, minimálně 29 a maximálně 36 utkání. Svěřence trenéra Josefa Jandače čekají v ročníku čtyři turnaje Euro Hockey Tour, dva dvojzápasy v Euro Hockey Challenge a dvě vrcholné akce - únorové olympijské hry v Pchjongčchangu a květnové mistrovství světa v Kodani a Herningu.

Utkání Bělorusko - Česko
zdroj: ČTK

Turnaj Karjala (8. až 12. listopadu) a Channel One Cup (13. až 17. prosince) se budou hrát jiným systémem, než je na turnajích EHT zvykem. Ve Finsku se totiž kvůli přípravě na olympijské hry, které se budou poprvé od roku 1994 hrát bez hráčů z NHL, představí navíc vedle Finska, Česka, Švédska a Ruska také Kanada a Švýcarsko.

V Rusku o měsíc později bude hrát také Kanada a místo Švýcarska Korea. Každý ze šesti účastníků sehraje po třech zápasech. Český tým do Karjaly vstoupí ve středu 8. listopadu ve Švédsku proti domácí reprezentaci a pak se přesune do Helsinek, kde o dva dny později nastoupí proti Švýcarsku, jež bude v únoru v Pchjongčchangu soupeřem Jandačova výběru v základní skupině. V neděli pak změří síly s Ruskem.

Jandač povolal nováčky, proti Slovensku nasadí 14 debutantů

Channel One Cup zahájí Češi ve středu 13. prosince doma v pražské O2 areně proti Finsku. Za dva dny narazí na Kanadu, která bude také sokem Česka v Pchjongčchangu. V neděli je pak čeká ještě Švédsko. S Koreou, svým třetím soupeřem ze skupiny na olympiádě, se tak Češi v přípravě neutkají. "Přesný herní řád těchto dvou turnajů si vyhlásí pořadatelé sami, my zatím můžeme oznámit jen program našich zápasů," řekl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban.

Rovněž definitivní rozpis olympijských her ještě nebyl zveřejněn. Češi do turnaje ale podle posledních informací vstoupí ve čtvrtek 15. února proti domácí Koreji, o dva dny později budou hrát s obhájcem triumfu Kanadou a v neděli 18. února se Švýcarskem.

"Týmy budou složené především z hráčů z Evropy. Povinností klubů je uvolnit je minimálně sedm dní před turnajem. Přichází tak možnost sehrát nějaká přípravná utkání. Máme zájem o přípravný zápas 11. února v Koreji, soupeře ještě dojednáváme," prohlásil Urban k možnému rozšíření dosud dojednaného zápasového programu.

Ze tří čtyřčlenných skupin stejně jako na předchozích olympijských hrách ve Vancouveru 2010 a v Soči 2014 postoupí přímo do čtvrtfinále vítězové skupin a nejlepší celek ze druhých míst. Zbylou osmičku čeká kvalifikace. Turnaj vyvrcholí v neděli 25. února. Další reprezentační akce jsou na programu následně v přípravě na světový šampionát. Mezi 3. a 8. dubnem sehrají Češi doma dvojzápas v EHCh se Švýcarskem a v dalším týdnu se představí ve dvou duelech ve Francii.

Dějiště domácích zápasů bude teprve určeno, stejně jako u domácích Carlson hokejových her, které jsou na programu od 19. do 22. dubna. O týden později se bude hrát jako generálka na MS ještě závěrečný turnaj EHT - Švédské hry. "Carlson Hockey Games se budou hrát výjimečně dva týdny před mistrovstvím světa. Komplikuje nám to volbu, kde ty zápasy můžeme sehrát. Bude totiž stále probíhat finále extraligy i baráž. Budeme muset udělat víc smluv o smlouvě budoucí a pak vybrat to dějiště, které bude první k dispozici," doplnil Urban.

Poslední dva turnaje EHT se budou hrát klasickým systémem, kdy se Česko, Finsko, Rusko a Švédsko utkají každý s každým. Během celé evropské tour se v nadcházející sezoně český tým utká čtyřikrát pouze se Švédskem, třikrát změří síly s Finskem a Ruskem a jednou s Kanadou a Švýcarskem. Do MS vstoupí Češi v sobotu 5. května proti Slovensku. V dalších duelech v základní skupině A v Kodani je čeká Švédsko, Švýcarsko, Rusko, Bělorusko, Francie a Rakousko. Turnaj vyvrcholí v neděli 20. května.

Program české hokejové reprezentace v sezoně 2017/18:

Příprava:

středa 23. srpna: 17:00 ČR - Slovensko (Třinec)

čtvrtek 24. srpna: 17:00 Slovensko - ČR (Žilina)

Turnaj Karjala - Euro Hockey Tour (EHT):

středa 8. listopadu: Švédsko - ČR (Švédsko)

pátek 10. listopadu: ČR - Švýcarsko (Helsinky)

neděle 12. listopadu: ČR - Rusko (Helsinky)

Channel One Cup - EHT:

středa 13. prosince: ČR - Finsko (Praha - O2 arena)

pátek 15. prosince: ČR - Kanada (Moskva)

neděle 17. prosince: ČR - Švédsko (Moskva)

Olympijské hry (Pchjongčchang - Korea):

čtvrtek 15. února: Korea - ČR

sobota 17. února: ČR - Kanada

neděle 18. února: ČR - Švýcarsko

Termíny pro play-off:

Úterý 20. února: kvalifikace play-off, středa 21. února: čtvrtfinále, pátek 23. února: semifinále, sobota 24. února: o 3. místo, neděle 25. února: finále.

Euro Hockey Challenge (EHCh):

úterý 3. až neděle 8. dubna: ČR - Švýcarsko

úterý 3. až neděle 8. dubna: ČR - Švýcarsko

EHCh:

úterý 10. až neděle 15. dubna: Francie - ČR

úterý 10. až neděle 15. dubna: Francie - ČR

Carlson Hockey Games (EHT):

čtvrtek 19. dubna: ČR - Finsko (ČR)

sobota 21. dubna: ČR - Švédsko (ČR)

neděle 22. dubna: ČR - Rusko (ČR)

Sweden Hockey Games (EHT): Čtvrtek 26. dubna: Švédsko - ČR (Švédsko), sobota 28. dubna: ČR - Finsko (Švédsko), neděle 29. dubna: ČR - Rusko (Švédsko).

MS v Kodani a Herningu (4. až 20. května):

Sobota 5. května: 20:15 ČR - Slovensko

neděle 6. května: 16:15 ČR - Švédsko

úterý 8. května: 20:15 ČR - Švýcarsko

čtvrtek 10. května: 20:15 ČR - Rusko

pátek 11. května: 20:15 ČR - Bělorusko

neděle 13. května: 16:15 ČR - Francie

pondělí 14. května: 20:15 ČR - Rakousko

Termíny pro play-off:

Čtvrtek 17. května - čtvrtfinále, sobota 19. května - semifinále, neděle 20. května - finále nebo o 3. místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy