Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Reprezentace začne přípravu na MS v patnácti hráčích: s třemi nováčky i Červenkou

Hokejová reprezentace začne přípravu na domácí šampionát s patnácti hráči. Nováčky jsou brankáři Lukáš Klimeš a Daniel Král a obránce Jakub Sirota. Od začátku se také bude hlásit Roman Červenka.

Čeští hokejisté při tréninku v Karlstadu
zdroj: Český hokej

Národní tým se sejde poprvé v úterý v Říčanech a z patnáctky nominovaných se připojí až později útočník Jakub Flek z Komety Brno. Kouč Radim Rulík bude mít v kádru tři gólmany, pět obránců a sedm útočníků, o týden později v Karlových Varech už bude mít k dispozici pět formací.

"Tento kemp je určen zejména pro hráče, kterým skončila sezona po základní části či předkole play-off. Se všemi hráči, které chceme nominovat, jsem mluvil a zjišťoval jsem, jak jsou na tom zdravotně a jak se cítí," uvedl Rulík.

S plným kádrem počítá od 8. dubna na západě Čech. "Tréninkový kemp v Říčanech jsme do přípravy zahrnuli nově oproti původním plánům hlavně kvůli hráčům, pro které by pauza po konci klubové sezony byla moc dlouhá. Chceme, aby se udrželi v kondici a měli možnost chodit na led. V kompletním složení se ale sejdeme až v Karlových Varech," doplnil Rulík.

Vedle nováčků pod Rulíkem, který po minulé sezoně nahradil Fina Kariho Jalonena, ještě nehráli gólman Dominik Frodl z Karlových Varů, obránce Andrej Šustr z Kolína nad Rýnem a útočník Jiří Černoch z Karlových Varů. Frodl si připsal jediný start v dubnu 2021, Šustr se představil naposledy v červnu stejného roku na mistrovství světa v Rize a Černoch na loňském světovém šampionátu v Rize a Tampere.

Obránce Filip Pyrochta z Mladé Boleslavi, Petr Zámorský z Plzně, Libor Zábranský z Ässätu Pori a útočníci Červenka, Flek, Ondřej Beránek z Karlových Varů, Jan Bambula z Olomouce, Jakub Rychlovský z Liberce a Michael Špaček z Ambri-Piotty byli v této sezoně na turnajích Euro Hockey Tour.

Další jména do přípravy zveřejní vedení reprezentace na konci příštího týdne. "Máme připraveno několik variant. Počkáme, jak dopadnou některé série play-off v zahraničních soutěžích, a podle toho se rozhodneme. Samozřejmě počítáme s tím, že se k nám ve Varech připojí i další kluci z české extraligy, jejichž týmy vypadly ve čtvrtfinále," uvedl Rulík. V Říčanech budou mít hráči od úterka do pátku vždy jeden trénink na ledě a jeden na suchu.

Rulík byl v uplynulých dvou týdnech na inspekční cestě v zámoří a sledoval potenciální posily z NHL. "Sledoval jsem ale i prostřednictvím videopřenosů zápasy v Evropě. Samozřejmě je do tvorby nominace zapojen celý realizační tým. Jirka Kalous a Tomáš Plekanec měli každý určenou jednu čtvrtfinálovou sérii, na kterou se zaměřili. Stejně tak nám pomohli i trenéři mládežnických reprezentací Patrik Augusta s Davidem Čermákem," doplnil Rulík.

Je také v kontaktu s generálním manažerem reprezentace Petrem Nedvědem a jeho asistentem Martinem Havlátem, kteří sledují možné kandidáty v NHL a AHL. "Tam musíme v první řadě počkat na konec základní části, do té doby nelze říct nic s jistotou," dodal reprezentační kouč.

Jeho tým čekají první přípravné zápasy ve čtvrtek 11. dubna a o dva dny později v Karlových Varech s Německem. V dalších týdnech budou hrát v Českých Budějovicích a Linci s Rakouskem a pak v Trenčíně a Bratislavě se Slovenskem. Generálkou na mistrovství světa v Praze (10. až 26. května) bude od 2. do 5. května domácí turnaj Euro Hockey Tour.

Nominace na první tréninkový kemp české hokejové reprezentace před MS v Říčanech:

Brankáři: Dominik Frodl (Karlovy Vary; 1 zápas), Lukáš Klimeš (Vítkovice; 0), Daniel Král (Liberec; 0),

obránci: Filip Pyrochta (Mladá Boleslav; 29 zápasů/0 branek), Jakub Sirota (Olomouc; 0/0), Petr Zámorský (Plzeň; 81/3), Andrej Šustr (Kolín nad Rýnem/Něm.; 26/3), Libor Zábranský (Ässät Pori/Fin.; 19/0),

útočníci: Ondřej Beránek (49/7), Jiří Černoch (oba Karlovy Vary; 46/8), Jan Bambula (Olomouc; 6/0), Jakub Flek (Kometa Brno; 74/18), Jakub Rychlovský (Liberec; 5/1), Roman Červenka (Rapperswil-Jona/Švýc; 192/53), Michael Špaček (Ambri-Piotta/Švýc.; 60/9).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články