Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Řekl si kouč Holík před lety o úplatek? Případ začala šetřit policie

Jihlava – Případ údajné korupce bývalého hokejisty Jaroslava Holíka začala prošetřovat policie. Osmašedesátiletý Holík si měl říct před osmi lety o úplatek 50 tisíc korun, aby do nominace na mistrovství světa hráčů do 20 let zařadil hokejistu Jana Platila. Alespoň ho z toho viní Holíkův bývalý spoluhráč z reprezentace a později hráčský agent Jaroslav Jiřík.

Jaroslav Holík
zdroj: ČT

Holík přiznal, že peníze požadoval, ale šlo prý jen o jeho hru s hráčskými agenty a žádné peníze prý nepřijal. Podle svých slov chtěl jen zjistit, zda někteří adepti na reprezentaci skutečně mají. Pokud by se podezření prokázalo, hrozilo by Holíkovi až pět let vězení. 

"Shromažďujeme podklady, abychom mohli vyhodnotit, zda došlo, nebo nedošlo k nějakému trestnému činu," řekla televizi Nova mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Šéf českého hokeje Tomáš Král v minulých dnech uvedl, že vedení svazu se Holíkovou kauzou zabývat nebude.

Je nám líto, video expirovalo.
Za kauzou je zřejmě spor Holíka s Augustou

Jaroslav Jiřík, pořizovatel nahrávky:

"Protože rád řeším věci okamžitě a ne až po osmi letech, jak mě někdo podsouvá, tak jsem nahrávku vzal, zajel jsem na svaz a pustil jsem ji šéfovi hokeje. Tím to před osmi lety pro mě skončilo."

Bývalý útočník Dukly Jihlava byl od neděle hospitalizován se zlomeninou nohy v krčku v nemocnici v Havlíčkově Brodě, odkud byl dnes údajně kvůli zhoršenému stavu převezen vrtulníkem do Brna. Mluvčí brněnské fakultní nemocnice Anna Mrázová dnes uvedla, že Holíkův stav je stabilizovaný.   

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy