Následuje
Dakar 2020

Reichlovým nástupcem v Litvínově se stal Kýhos

Litvínov - Novým trenérem hokejistů Litvínova se stal Vladimír Kýhos. Nahradil Roberta Reichla, jenž v sobotu rezignoval. Čtyřiapadesátiletý Kýhos, který dosud působil v prvoligovém Táboře, uzavřel smlouvu do konce sezony s opcí na příští ročník. Jedenácté mužstvo extraligy převzal před dnešním tréninkem a večer se postaví na střídačku v utkání 44. kola s Plzní. Jeho asistentem zůstává Jiří Kučera. Reichel, který se stal hlavním koučem po skončení bohaté hráčské kariéry po uplynulé sezoně, se vzdal svého postu na mimořádném jednání představenstva klubu.

V sobotu vedl na tréninku mužstvo Kučera. Litvínov po čtyřech porážkách za sebou vypadl z desítky pro play-off a ztrácí čtyři body na devátou Plzeň i desáté Brno. Severočechy čeká důležité období v boji o návrat na pozice pro play-off. Po duelu v Plzni hraje v úterý dohrávaný zápas 35. kola na ledě Sparty.

Kýhos se po nabídce od mateřského Litvínova dohodl na uvolnění v Táboře, kde se v sobotu rozloučil se čtrnáctým týmem druhé nejvyšší soutěže výhrou nad Pískem 4:2. Do Litvínova se vrací po devíti letech, tým vedl v sezoně 2001/02 a v lednu byl odvolán. Už předtím v letech 1994 až 1997 působil v Litvínově jako asistent nejdříve Jaroslava Hübla a pak Josefa Beránka.

Vyjádření Roberta Reichla:

"Nerezignoval jsem, mluvil jsem v sobotu ráno s předsedou představenstva panem Vopatem a domluvili jsme se, že odstoupím. Bylo to po vzájemné dohodě. Nikdy se nevzdávám, jako hráč jsem to nikdy neudělal a ani jako trenér jsem nikdy nic nevzdal. Ale vedení se rozhodlo, že mužstvo potřebuje impulz. Není to příjemné, ale jsem úplně v pohodě. Mám volnou neděli, můžu si odpočinout od hokeje."

Kýhos odehrál za Litvínov 348 zápasů

Kýhos, který jako centr odehrál za Litvínov 348 zápasů a připsal si 284 kanadských bodů, trénoval dlouho v Chomutově. Pak působil také v Brně, ale v Kometě po odkoupení licence na extraligu od Znojma vydržel v minulé sezoně nejvyšší soutěži jen čtyři kola. Po propuštění zamířil do slovenské extraligy do Dukly Trenčín, Tábor převzal v květnu minulého roku.

Litvínov je pátým klubem extraligy, v kterém v této sezoně došlo ke změně na trenérském postu. Na konci října skončil v pražské Spartě Miloš Holaň, který následně převzal Mladou Boleslav místo Jana Tlačila. Holaňovo místo ve Spartě zaujal Miloslav Hořava. Na začátku listopadu rezignoval v Kladně Otakar Vejvoda starší a tým převzal Petr Tatíček. Naposledy na začátku ledna odstoupil v Brně Vladimír Jeřábek a Kometu vede jeho dosavadní asistent Ladislav Lubina.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy