ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

První finále KHL vyhrála Jaroslavl, Irgl dal dva góly

Kazaň (Rusko) - Dva góly českého útočníka Zbyňka Irgla pomohly hokejistům Jaroslavle k vítězství v prvním finálovém utkání Kontinentální ligy. Hosté v Kazani vyhráli 3:0. Druhý zápas se hraje v pátek, k zisku Gagarinova poháru je zapotřebí čtyř vítězství.

Lokomotiv Jaroslavl
zdroj: Wikipedia

Vicemistr světa z roku 2006 Irgl se dvakrát prosadil v přesilové hře, celkem už v play off skóroval šestkrát a dotáhl se na nejlepší střelce týmu. V 29. minutě zlomil bezbrankový stav, o devět minut později zvýšil už na 3:0. Na první gól mu přihrál krajan Josef Vašíček, na obou jeho trefách se podílel také slavný Alexej Jašin.

Mezitím kazaňského brankáře Galimova překonal ještě Ruděnko, naopak gólman hostů Gelašvili udržel až do konce zápasu čisté konto, což se mu podařilo potřetí za sebou. Jeho neprůstřelnost tak trvá už 189 minut.