Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v závodech do vrchu 2019

První Čech v Síni slávy NHL? Hašek patří k favoritům

New York – Již brzy se možná český hokej dočká prvního hráče, který bude uveden v zámořské NHL do Síně slávy. Legendární gólman Dominik Hašek, jenž nejvíce zářil v dresu Buffala, je totiž podle informací oficiálního webu kanadsko-americké soutěže jedním z hlavních favoritů, kterým by se mohlo dostat tohoto velkého ocenění.

Dominik Hašek v dresu Buffala
zdroj: ČTK

Společně s pardubickým odchovancem by se stejné pocty mělo dostat i švédskému útočníkovi Peteru Forsbergovi a dalšímu elitnímu forvardovi Miku Modanovi. Výběrová komise se sejde v pondělí a v úterý, kdy by měla po tajném hlasování zveřejnit rozhodnutí.

Devětačtyřicetiletý Hašek ukončil hráčskou kariéru před třemi lety. Olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru odchytal v NHL v základní části 708 zápasů za Chicago, Buffalo, Detroit a Ottawu. V play-off přidal dalších 119 zápasů.

V průběhu kariéry získal řadu individuálních ocenění, šestkrát například převzal Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL a dvakrát Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče soutěže. Loni v prosinci byl uveden do Síně slávy pardubického hokeje, letos v březnu do klubové Síně slávy Buffala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy