Následuje
PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary

Průcha nasměroval Phoenix k výhře nad Torontem

New York - Český hokejista Petr Průcha nasměroval Phoenix ve středečním utkání NHL dvěma góly k výhře 6:3 na ledě Toronta a byl vyhlášený nejlepším hráčem zápasu. Sedmadvacetiletý útočník vstřelil úvodní dvě branky utkání a odstartoval kanonádu Coyotes, kteří se prosadili čtyřikrát v prostředním dějství. Výhru Phoenixu pak podtrhl gólem do prázdné branky Radim Vrbata, jenž se trefil ve čtvrtém utkání v řadě. U všech tří branek Čechů si asistenci připsal Martin Hanzal.

Český útočník Michael Frolík rozhodl 81 sekund před koncem základní hrací doby o výhře Floridy 4:3 nad Atlantou. Panthers v utkání promarnili i díky dvěma asistencím Pavla Kubiny tříbrankový náskok, ale talentovaný Frolík strhl v závěru desátým gólem sezony vítězství na stranu Floridy. V dresu Panthers si připsal po akci Rostislava Olesze branku i Radek Dvořák a gólman Tomáš Vokoun podpořil úspěch týmu dvaceti zásahy.


I Patrik Eliáš zařídil v závěru utkání lvýhru New Jersey 2:1 nad Montrealem. Český útočník zlomil nerozhodný stav 1:1 v 58. minutě, když nadvakrát dopravil kotouč za záda brankáře Careyho Price a stejně jako Průcha s Frolíkem byl Eliáš oceněn titulem první hvězda utkání.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy