Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FIS Youth Cup Harrachov 2022

Prospalovi aktivní hokej chyběl, a tak pomohl dvěma body k destrukci čínského Golden Dragon

Téměř po šesti letech vyjel na led opět k soutěžnímu utkání. Bývalý vynikající útočník a nyní trenér prvoligového Motoru Václav Prospal oslavil návrat na soutěžní led. Ve 44 letech nastoupil ve druhé lize za jiný českobudějovický tým David Servis a debut oslavil dvěma body. Prospal asistoval u dvou gólů při výhře 7:2 nad čínským účastníkem soutěže Golden Dragon.

Václav Prospal
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Dvojnásobný mistr světa a držitel bronzové olympijské medaile Prospal s druholigovým týmem trénuje, a protože mu aktivní hokej chybí, využil v reprezentační přestávce toho, že neměl termínovou kolizi jako trenér Motoru.

"Je to příjemné. Hokej je hokej, vždycky to bude láska. Když má na to člověk čas, chuť a tělo drží, je moc příjemné přijít mezi mladé kluky. A být toho zase součástí. Jsem moc rád, že mě vzali mezi sebe a že jsem si mohl zahrát," řekl pro web hokej.cz.

Zda budou následovat i další jeho starty a pojede v sobotu do Písku, zatím neví. "Uvidíme, jak bude reagovat tělo," řekl.

Poslední zápas na domácích stadionech odehrál Prospal za České Budějovice v extralize 4. ledna 2013 při výluce v NHL, po konci sezony s Columbusem kariéru ukončil. V NHL nastoupil do 1173 zápasů, předtím v zámoří hájil barvy Philadelphie, Ottawy, Anaheimu, Tampy a NY Rangers. Nyní se snaží vybojovat s Motorem postup do extraligy.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články