Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR rallyecross Sedlčany

Prospal bude v NHL pokračovat v dresu Rangers

New York - Český hokejový útočník Václav Prospal bude v zámořské NHL i nadále působit v týmu New Yorku Rangers. S vedením Jezdců podepsal pětatřicetiletý forvard nový roční kontrakt, jenž mu zajišťuje příjem ve výši 2,1 milionu dolarů. Rodák z Českých Budějovic Prospal si prodloužení svého působení ve slavném klubu z Manhattanu vysloužil výbornými výkony v minulé sezoně, kdy popáté v kariéře pokořil hranici 20 nastřílených branek a byl druhým nejlepším střelcem týmu i nahrávačem. Stejná příčka mu patřila také v klubovém kanadském bodování.

Prospal v uplynulém ročníku nastoupil k 75 zápasům a zaznamenal 58 bodů za 20 gólů a 38 asistencí. Po sezoně se stal volným hráčem. V minulosti hrál v NHL také za Philadelphii, kde začínal, Ottawu, Floridu, Tampu Bay a Anaheim. Celkem má na kontě 949 utkání a 657 bodů díky 218 přesným trefám a 439 nahrávkám.

Na mezinárodní scéně reprezentoval český hokej na třech světových šampionátech v letech 2000, 2004 a 2005. Je dvojnásobným mistrem světa (2000 a 2005). Bronz má z jediné účasti na olympijských hrách v Turíně 2006. Účast na letošním olympijském turnaji ve Vancouveru mu těsně unikla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy