Lyžování ČR 2024

Produktivní Osala zajistil Finsku vítězství nad Švédskem

České Budějovice - Už bez naděje na triumf v závěrečném turnaji EHT odehráli vzájemný duel hokejisté Finska a Švédska. "Suomi" měli před úhlavním rivalem jednobodový náskok a zásluhou vítězství 3:2 jej ještě navýšili. Rozhodující trefu zaznamenal čtyři minuty před koncem svým druhým gólem útočník Oskar Osala.

Utkání Finsko - Švédsko
zdroj: ZUMA autor: Ludvig Thunman

Začátek utkání patřil "Suomi", kteří se ve 3. minutě dostali do vedení, když Osala dorazil puk za záda dezorientovaného brankáře Fastha. V 9. minutě navíc zdvojnásobil náskok Sallinen, jemuž švédská obrana nechala až příliš volného prostoru.

Hráči "Tří korunek" snížili střelou Stralmana od modré čáry a čtrnáct sekund před koncem první třetiny vyrovnal další z elitních švédských beků Hedman.

Blízko obratu byl ve 28. minutě Landeskog, který se do šance dostal bezprostředně po návratu z trestné lavice, Korpisala ve finské brance však nepřekonal. V přesilové hře následně Ekman-Larsson trefil tyč.

Utkání tak rozhodl ve třetí třetině Osala. Finsko udrželo třetí místo v Euro Hockey Tour, Švédsko skončilo poslední.

Carlson hokejové hry, turnaj seriálu Euro Hockey Tour v Českých Budějovicích:

Švédsko - Finsko 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Stralman, 20. Hedman (Omark, V. Rask) - 3. Osala (Hännikäinen), 9. Sallinen (Osala, Hännikäinen), 56. Osala (Hietanen, Ohtamaa). Rozhodčí: Hodek, Šír - Ondráček, Tošenovjan (všichni ČR). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 6198.

Švédsko: Fasth - Stralman, Hedman, Brodin, Ekman-Larsson, Holm, C. Rosén, Tömmemes - E. Lindholm, V. Rask, Omark - C. Klingberg, Karlsson, Everberg - Landeskog, Söderberg, Eriksson Ek - Nordström, J. Lundqvist, Krüger - Kempe. Trenér: Rikard Grönborg.

Finsko: Korpisalo - Honka, Ohtamaa, Lajunen, Jaakola, Hietanen, Vittasmäki, Kivistö, Järvinen - J. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä - Rantanen, Pihlström, Palola - Puljujärvi, Hintz, Manninen - Hännikäinen, Sallinen, Osala - M. Aaltonen. Trenér: Lauri Marjamäki.