MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Produktivní Faksa ukončil desetizápasovou vítěznou sérii Flyers

Dallas – Nejdelší série bez porážky od roku 1985 je minulostí. Hokejisté Philadelphie Flyers padli na ledě Dallasu 1:3, o což se značnou měrou přičinil český útočník Radek Faksa. Opavský odchovanec v utkání zaznamenal gól a asistenci. Hostující tahoun Jakub Voráček tentokrát nebodoval.

Radek Faksa (vpravo) slaví se spoluhráči gól do sítě Philadelphie
zdroj: USA Today Sports autor: Tim Heitman

Philadelphia se v Texasu sice ujala v 17. minutě vedení díky premiérovému zásahu Taylora Leiera, ale poté už přesně stříleli pouze domácí hráči Stars. O vyrovnání se čtvrtým gólem v sezoně postaral v 25. minutě Faksa, když dorážkou střely Antoinea Roussela překonal Stevea Masona.

Na začátku třetí třetiny poslal Dallas do vedení Adam Cracknell a 18 sekund před závěrečnou sirénou stanovil konečné skóre Jordie Benn. Na jeho trefě měl podíl i Faksa, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Tou první byl Antti Niemi. Finský brankář zlikvidoval 31 střel soupeře včetně dvou pokusů od Jakuba Voráčka a Radka Gudase.

Výsledek NHL:

Dallas - Philadelphia 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 25. Faksa, 43. Cracknell, 60. Jordie Bell (Faksa) - 17. Leier. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18.243. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Faksa, 3. Cracknell (všichni Dallas).