Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Premiéra s chutí asistence i prohry. Byl to fičák, který mi zhořkl, přiznal po Švédech Flek

Poprvé na sebe navlékl dres se lvem na prsou a zahrál si zápas za reprezentaci. Při premiéře Jakub Flek bojoval s lehkou nervozitou, kvůli které některé situace řešil jinak než v klubu. V zápase se Švédskem si přesto připsal asistenci u vedoucí branky. Dojem však sedmadvacetiletému hráči Karlových Varů v stockholmské hale Globen pokazila porážka 1:2. 

Jakub Flek
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Hodně jsem si to užil. Ale ten konec mi trochu zhořknul, protože bohužel jsme dostali gól na 1:2 pět minut před koncem. I když jsme potom měli šance, tak se to nepovedlo," řekl Flek, který nastoupil ve čtvrtém útoku s Radimem Zohornou a Šťastným.

Právě pro něj připravil šanci v 10. minutě, po které se ujal český tým vedení. Flek po pravé straně rozjel rychlý protiútok, našel Šťastného a ten překonal Magnuse Hellberga blafákem do forhendu. "Chtěli jsme na ně nastoupit aktivně, což se nám povedlo. Potom se nám podařilo vstřelit branku, což dodalo sebevědomí. Splnili jsme si, co jsme si řekli, že chceme hrát. Povedlo se to," pochvaloval si začátek utkání.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Česko – Švédsko

"Nechtěli jsme hrát ustrašený hokej, protože když se člověk bojí a má strach, že něco zkazí, tak to právě zkazí. Chtěli jsme hrát jednoduše, hodit si to do pásma a potom po nich lítat. Ze začátku se nám to dařilo. Pak nás párkrát zavřeli, ale to je hokej," podotkl Flek.

Překvapilo jej, že český tým nehrál v utkání ani jednu přesilovou hru. "To jsem docela koukal. Některé zákroky byly hraniční, ale nepískli to, museli jsme se s tím popasovat," řekl Flek na adresu finských sudích Joonase Kovy a Aara Brännareho.

Při debutu si opora Karlových Varů potvrdila, že je hokej na mezinárodní scéně rychlejší než v extralize. "Byl to velký fofr. Oproti extralize jsou hráči šikovnější, nechci nikoho urazit, ale hlavně se hra hrozně rychle otáčí. Vyhodíte puk a jejich bek na nic nečeká, švihne to na křídlo a zase se to valí proti vám. Takže fičák to byl velký," podotkl.

Věří, že v příštím vystoupení v národním týmu ukáže i více ze svého umění. "Nervozitka nějaká byla, i když jsem si ji nechtěl extra připouštět. Ale byly situace, kdy jsem si nedovolil úplně to, co v klubu. Nechtěl jsem nic pokazit, některé situace byly řešené ukvapeně. Ale věřím, že to přijde, a snad jsme odvedli dobrý výkon, byť se prohrálo," doplnil Flek.

Očekával, že po zápase bude mít hodně zpráv od příbuzných a známých. "Uvidím, co se tam vysype. Ale napíšu přítelkyni, zavolám rodičům. Možná někdo pogratuluje k bodu, ale konec mi zhořknul. Musíme vyhrát v sobotu a v neděli," doplnil Flek, který chce načerpat z národního týmu co nejvíce zkušeností. "Je radost sledovat ostatní kluky při hře. Snažím se od nich co nejvíce učit," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy