Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Hradec Králové - FK Baník Sokolov

Pražský Lev míří do Rigy, čekají ho rozhodující boje o play-off

Praha - Hokejisty Lva Praha čekají poslední tři zápasy základní části Kontinentální ligy, ve kterých se rozhodne, zda nováček soutěže postoupí do play-off. Před duely na ledě Rigy, Spartaku Moskva a Doněcku je Lev v tabulce Západní konference sedmý s bodovým náskokem na Minsk a Doněck.

Hokejisté Lva
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Dá se tak říct, že pro nás play-off začíná už ve středu," řekl trenér Václav Sýkora po dnešním tréninku. Prvními soupeři Pražanů budou ve středu hráči lotyšského Dinama Riga, kteří stejně jako moskevský Spartak již do play-off nemohou postoupit. "Víme, že nás čeká těžký závěr. Riga ani Spartak už nehrají o to, aby se dostaly do play-off, ale zase mají v kádru hráče, které mají ve výhledu na příští sezonu, a ti se budou chtít ukázat. Rozhodně nám nikdo nic nedaruje," podotkl Sýkora.


Lev se připravuje i na variantu, že se o jeho postupu bude rozhodovat až v posledním zápase na ledě Donbassu. "Je to hodně pravděpodobné. Je možné, že už v té době bude rozhodnuto, ale to bychom se museli spoléhat na to, že soupeř v nějakém předešlém zápase škobrtne. Na to ale nemůžeme spoléhat," uvedl Sýkora. "Bylo by to dobré, ale my se musíme dívat na sebe a na to, abychom zvládli zápasy, které nás čekají na začátku," doplnil.

K týmu se opět připojili hráči, kteří během pauzy reprezentovali na Euro Hockey Tour. "Věřím, že ti hráči, kteří se vrátili z národního týmu, přišli v dobré náladě," doufá trenér po pro Čechy úspěšných Švédských hrách.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy