Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Kapitán Římanů

Pražského Lva vyzve ukrajinský nováček Donbass Doněck

Praha – Třetí domácí zápas v pěti dnech čeká na nováčka KHL Lev Praha. Ten dnes na svém ledě přivítá celek Donbass Doněck a bude si chtít vylepšit prozatímní bilanci jedné výhry a jedné porážky. V dresu ukrajinského celku se jim postaví hned trojice českých hokejistů – útočníci Lukáš Kašpar s Václavem Nedorostem a obránce Karel Pilař. Duel nováčků KHL začne v 19:00.

Hokejisté Lva Praha
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Lev po čtvrteční úvodní výhře nad Dinamem Riga v sobotu podlehl Spartaku Moskva 1:4. Pražané se pokusí rozšířit svou zatím tříbodovou sbírku před další sérií tří utkání venku na ledě Viťazu Čechov, Severstalu Čerepovec a Dinama Minsk. "V sobotu nám to bohužel nevyšlo, ale jdeme dál. V pondělí máme další zápas, musíme se na to soustředit a nějaké body získat," řekl obránce Lva Michal Sersen.

Donbass má po dvou zápasech stejnou bilanci jako Lev. Tým slovenského trenéra Júlia Šuplera vyhrál v Bratislavě se Slovanem 4:2 a podlehl v Moskvě CSKA 3:5. Ukrajinský klub v létě po zařazení do KHL sbíral posily jak z Česka, tak i ze Slovenska, Finska, Švédska a zámoří.

Nedorost s Pilařem přišli po konci Lva Poprad, přičemž Pilař ještě na konci minulé sezony působil ve švédském Växjö. Kašpar se s Donbassem dohodl na angažmá po předčasném konci v Barysu Astana, kde začali více sázet na kazašské reprezentanty. Z popradského Lva zamířil do Doněcku také slovenský gólman Ján Laco, který je momentálně zraněný, jeho krajané v defenzivě Jaroslav Obšut a Peter Podhradský přestoupili z Dinama Minsk.

Z Finska získal ukrajinský klub zadáka Pasiho Puistolu z Čerepovce a forvardy Janiho Tuppurainena z Jyväskylä, Tuomase Kiiskinena z KalPy Kuopio a Petteriho Wirtanena z IFK Helsinky. V klubu jsou i dva Švédové. Gólman Erik Ersberg posílil Donbass z Ufy a útočník Fredrik Pettersson z Frölundy. Posilou ze zámoří je americký obránce Clay Wilson z farmy Calgary.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy