Následuje
ODM 2020: Klávesové nástroje

Praha možná opět zažije NHL, tentokrát pod širým nebem

Praha - V Praze by se v příštím roce mohl opět uskutečnit zápas zámořské NHL. Na rozdíl od loňského roku, kdy se v O2 Areně utkaly týmy New Yorku Rangers a Tampy Bay, by se však tentokrát nehrálo v multifunkční libeňské hale, ale pod širým nebem. Alespoň takovou vizi má Miroslav Černošek, majitel společnosti Česká sportovní, která v roce 2008 do české metropole kanadsko-americkou soutěž "přivezla" a se zástupci NHL nyní jedná o další spolupráci.

Zástupci české společnosti odeslali svůj návrh do zámoří a nyní čekají na reakci druhé strany. "Sdělili nám, že myšlenka i nabídka je zajímavá a překvapivá. NHL o ní teď jedná," řekl mluvčí České sportovní Karel Tejkal.

Černošek přiznal, že jej zápasy pod širým nebem v zámoří upoutaly. "Vloni se hrálo v Buffalu, přišlo 75 tisíc lidí. Hrálo se za nestandardních podmínek, sněžilo a hráči na střídačkách byli zasypaní sněhem. To mi připadá zajímavé, protože když už mám získat z firem větší peníze, musím přijít s něčím novým," podotkl Černošek.


Představitelé České sportovní momentálně na projektu intenzivně nepracují, čekají na odpověď ze zámoří. Lokalitu, kde by se případně hrálo, už ale mají: fotbalový stadion Slavie v Edenu. "Myslíme si, že je to jediný stadion, na kterém by to šlo. Mohl by se použít americký model. Jednat ale začneme až poté, co NHL řekne ano," uvedl Tejkal.

Podle zámořských médií by se v příštím roce v Evropě mohlo na úvod kanadsko-americké soutěže představit až šest klubů. Mělo by jít o Columbus, Boston, Minnesotu, San Jose, Phoenix a Carolinu. Předpokládá se, že hrát se bude opět ve Stockholmu a v Helsinkách, další města nejsou známa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy