Následuje
MS 2020 Německo

Postup? Ještě blízko není, byl si vědom olomoucký střelec Jergl

To se úplně nečekalo. Olomoučtí hokejisté ve čtvrtfinále play-off podruhé porazili Plzeň a v sérii vedou 2:1 na zápasy. Velkým hrdinou týmu se stal Aleš Jergl, který třetí duel rozhodl.

Aleš Jergl
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

"Neřeknu, že jsem nemířil. Zkusil jsem to poslat na bránu, postavil se mi puk, ale trefil jsem to, takže super," radoval se Jergl. Velkou zásluhu na rozhodující trefě měl David Ostřížek, který rychlý protiútok založil a Jerglovi přihrál. "Jen jsem křičel, ať jim ujede, a říkal jsem si, že zkusím jet za nimi, že to třeba někde vypadne. A vypadlo to," usmíval se.

Přestože Olomouc vyhrála, v prodloužení měla více ze hry Plzeň, což si Jergl dobře uvědomoval. "Ale dokázali jsme je ubránit. Oba týmy měly šance, ale my jsme ji dokázali proměnit," podotkl útočník, jenž v průběhu zápasu trefil horní tyč. "Takže jsem rád, že jsem to dal alespoň ke konci prodloužení," řekl.

Olomouc se ujala v sérii vedení 2:1 na zápasy. Opora Hanáků ale brzdí euforii. "Myslím si, že jdeme zápas od zápasu. Třeba až to bude 3:1, tak si budeme říkat, že je to blízko. Teď si to ale určitě neříkáme," uvedl Jergl.

V prodloužení se podle něj projevila lepší fyzická kondice jeho týmu. "Není to klasické pětiminutové prodloužení, je to jako čtvrtá třetina. Myslím si, že oběma týmům síly docházely, ale mně přišlo, že jsme měli lepší fyzičku a dokázali jsme hrabat celý zápas. Věříme, že stejně tak to bude i v sobotu," přál si Jergl.

Nadšený byl z atmosféry na vyprodaném stadionu. "Byla asi nejlepší, co jsem v sezoně zažil. Diváci nás ohromně ženou dopředu a budu věřit, že zítra přijde ještě víc lidí, než přišlo dneska," uvedl Jergl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy