Následuje
MS 2020 Norsko

Pöpperle: Zase jsme jim přihráli na dva góly. Komplikujeme si to

Brno – Dělal v bráně, co mohl. Pochytal 45 střel Komety, avšak ani skvělý výkon brankáře Tomáše Pöpperleho nepomohl hokejistům k výhře ve třetím semifinále play-off na ledě Brna. Pražané sice vedli na jihu Moravy 2:0, ale domácí dokázali vyrovnat a v prodloužení obrat v zápase dokonat. "Zase jsme jim dvakrát přihráli, podobně jako doma. Komplikujeme si to," řekl po utkání.

Tomáš Pöpperle
zdroj: ČTK autor: Milan Kammermayer

Sparta byla v nastaveném čase aktivnější, ale v 75. minutě Kometa dokázala střídající hosty přečíslit a Jan Káňa překonal Pöpperleho potřetí. "Nejprve tam bylo přečíslení dva na jednoho, zblokovaná střela a poté nahrávka na volného hráče. Bohužel to byla velká chyba, ale o tom to je. Brno nás potrestalo," litoval Pöpperle po utkání.

Pražané opět doplatili na neproměňování šancí a sami inkasovali po rychlém protiútoku. "Stejným způsobem Kometa vyhrála první utkání v sérii. Šancí jim nabízíme spoustu... Vedeme 2:0, a během dvou minut o to přijdeme," poukázal brankář Sparty na rozmezí 86 sekund mezi 26. a 27. minutou, kdy dvakrát inkasoval.

Pöpperle si uvědomuje, že za výpadky v zápasech si mohou sparťané sami. "Samozřejmě, že je to v nás. Zase jsme jim dvakrát přihráli, podobně jako doma. Komplikujeme si to," kroutil hlavou Pöpperle. "Prohrát v play-off takhle zápasy je blbé. Nějaká varování už přišla a měli bychom se toho už chytit. Není na co čekat," řekl.

Přestože se poprvé hrálo ve vyprodané Kajot areně, Kometa podle Pöpperleho hrála podobným stylem jako v Praze. "Nebyl v tom velký rozdíl. Samozřejmě, že je lidi hnali, ale bylo to podobné," uvedl Pöpperle, který věří, že v pondělí jeho tým v Brně uspěje a sérii vyrovná. "Teď musíme zregenerovat a budeme dál bojovat. Musíme hrát opět jako tým," řekl.

Velký počet zákroků mu nevadil, i když ve Spartě se mu to často nestává. "Je to lepší, než tak stát a chytat jen brejky. Tohle je lepší varianta," pousmál se Pöpperle.

Sestřih a ohlasy z 3. semifinále Kometa Brno - Sparta Praha
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy