Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Německo

Pöpperle se již těší na Kometu: Máme jim co vracet

Praha – Opět po dvou letech je play-off svedlo dohromady. Předloni byla v souboji velkých rivalů šťastnějším celkem překvapivě brněnská Kometa. Jedním z pouhých osmi pamětníků prohry z kádru současné Sparty je i brankář Tomáš Pöpperle, který bude strážit svatyni Pražanů i nyní a věří, že tentokrát sparťani dokáží ze vzájemného souboje postoupit.

Brankář Sparty Tomáš Pöpperle
zdroj: Petr Eret

"Máme jim co vracet," řekl Pöpperle. Jestli bude ale výhodou, že kádr Sparty od té doby prošel velkou obměnou, nechtěl tipovat. "Nevím, jestli je to výhoda, nebo nevýhoda. Ale pamatuji si to a motivace tam je," přiznal devětadvacetiletý gólman, který poté v roce 2012 ze Sparty odešel. Po sezoně v kádru Lva Praha se ale vrátil zpět.

Před dvěma lety Pražané poukazovali na to, že Kometa byla ve čtvrtfinále rozehranější. V předkole play-off totiž Brňané přehráli Kladno, zatímco Sparta měla jako vítěz základní části před startem vyřazovacích bojů dlouhou pauzu. "Letos jsme na tom stejně," podotkl Pöpperle.

Oba týmy tentokrát postoupily přímo do čtvrtfinále a mají za sebou jednu sérii. Sparta vyřadila Vítkovice, Brno mistrovskou Plzeň. Hlavně Pražané se postupem znatelně uklidnili, přes čtvrtfinále totiž přešli po pěti letech. "Asi bylo slyšet, jak z nás ten balvan spadl. Jestli nám to pomohlo, to se ale teprve ukáže. Věřím, že budeme dobře připraveni," uvedl Pöpperle.

V nynější sezoně má Sparta s Kometou výrazně kladnou bilanci, tři ze čtyř vzájemných utkání vyhrála a v posledním souboji Brno dokonce deklasovala 7:0. "To je ale minulost. Teď je play-off a všechno se maže. Je to stejné jako s Vítkovicemi. Proti nim jsme také v sezoně vyhráli dva ze čtyř zápasů a teď ve čtvrtfinále čtyři z pěti. Předešlé zápasy nemá smysl řešit," podotkl Pöpperle.

Držitel jedenácti čistých kont v sezoně ocenil kvalitu Brna. "Hrají kompaktně jako tým. Mají silné beky a bude to zase boj, hlavně před brankami. Na obou stranách," řekl Pöpperle, který si zároveň uvědomuje rivalitu mezi Prahou a Brnem.

"Ale moc si to neberu. Fanouškovské zázemí u nich je. Oni se cítí trošku... nejsou největší, jsou menší. Tak se snaží trochu vykřikovat," pousmál se. Neušel mu ani fakt, že Sparta je v semifinále jediným zástupcem Čech. "To je docela slušné. My ale budeme bojovat hlavně za Spartu, ne za Čechy proti Moravě," podotkl Pöpperle.

Pokud chtějí Pražané v semifinále uspět, budou se muset vyrovnat s bouřlivou kulisou ve vyprodané Kajot areně. "Nepamatuju si, že by tam na nás nebylo vyprodáno. Atmosféra bude fantastická jako vždy. K hokeji to patří a je to lepší, člověk se vybičuje k nejlepším výkonům. Věřím, že hodně lidí přijde i u nás," řekl Pöpperle. Je připraven i na to, že spoluhráčům nebude moct dávat tolik pokynů přímo na ledě. "V Brně je to těžké. Tam je složitá komunikace i na střídačce, člověk toho moc neslyší," dodal Pöpperle.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy