Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Pöpperle byl rád za odplatu za debakl v Pardubicích

Praha - Odplata za nejméně podařený zápas v sezoně se povedla lídrovi extraligy Spartě proti Pardubicích. Pražané 9. prosince prohráli na ledě Východočechů vysoko 2:8, ale po páteční výhře 4:0 už potřetí v sezoně brali ve vzájemném zápase plný počet bodů. Aktuálně nejúspěšnější gólman soutěže Tomáš Pöpperle, který v duelu v Pardubicích inkasoval všech osm branek, si navíc připsal páté čisté konto v sezoně. "Spravili jsme si chuť. Věděli jsme, že jim máme co vracet. Trošku nás potupili a dostali jsme tam osmičku. Chtěli jsme jim to vrátit a myslím, že jsme mohli přidat i víc gólů, ale i tak jsou tři body parádní," řekl Pöpperle.

Brankář Sparty Tomáš Pöpperle
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

V extralize má nejnižší průměr 1,99 inkasované branky na zápas, nejvyšší úspěšnost zákroků 93,68 procenta a v čele už se osamostatnil i s čistými konty. "Každá nula je dobrá. Jak říkal Toňáček (Petr Ton), jsou tam nějaký penízky za to, takže určitě dobré," usmíval se Pöpperle. V zápase dlouho neměl moc práce. "Pro mě ze začátku ty situace byly takové, že to tam lítalo, ale moc jsem si na to nesáhnul. Ve druhé třetině jsem se pak už rozchytal a byl už v pohodě."

Sparta sehrála doma čtvrtý ze série pěti zápasů a opět před dobrou diváckou kulisou. Po dvou akcích "Sparta vzdává hold", při níž měli členové záchranných a bezpečnostních složek vstup zdarma, sice nepřekonala návštěva hranici deseti tisíc, ale podobně jako proti Plzni dorazilo více než 7000 příznivců.

"Pardubice jsou lákavým soupeřem; atmosféra byla parádní a lidi si to užili. Byla v zápase spousta emocí, jezdilo se nahoru dolů, šance byly. Myslím si, že to byl parádní zápas a lidi si to museli užít," dodal Pöpperle.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy