Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally ČR 2024

Po Zlaté hokejce se Pastrňák těší i na Maurice Richard Trophy: Snad ji dostanu ve Vegas

Počtvrté za sebou ovládl bostonský útočník David Pastrňák anketu Zlatá hokejka a váží si toho, že se nepřetržitým kralováním vyrovnal Jaromíru Jágrovi. Na vyrovnání celkových 12 triumfů kladenské legendy nemyslí a nad individuální úspěchy staví týmové. Sní o zisku Stanleyova poháru a úspěchu s českou reprezentací.

Je nám líto, video expirovalo.
Zlatá hokejka 2020

Pastrňák se podělil se 48 góly o korunu krále střelců NHL a trofej Maurice Richard Trophy s ruským kanonýrem Alexandrem Ovečkinem. Svá maxima vylepšil v 70 zápasech i s 95 body a se 47 asistencemi. Jasno o zisku trofeje neměl ještě krátce poté, co vedení soutěže 26. května oficiálně ohlásilo předčasný konec základní části kvůli pandemii koronaviru.

"Ani jsem se to pořádně nedozvěděl... Všichni o tom psali, ale nevnímal jsem to. Do té doby, než to dala NHL na sociální sítě. Když už to bylo oficiální, tak jsem si říkal, že to musí být pravda. Je to velká čest. Je to o to lepší, že si to podělím s Alexandrem Ovečkinem, který vyhrává každý rok. Takže je to čest. Je to za divných okolností, ale kdyby mi to před sezonou řekli, nevěřím tomu. Moc si toho vážím," podotkl Pastrňák.

Nijak nelituje toho, že například v duelu s Pittsburghem dal před prázdnou brankou přednost Bradu Marchandovi, místo aby si vylepšil vlastní gólovou bilanci. "Bylo to v době, kdy Marchand nedal asi dvacet zápasů gól. I když jsme profíci, někdy do té jámy spadneme a je těžké se vylízat. Proto jsem mu to tam dal," řekl.

Může být z Pastrňáka český Ovečkin? Poslechněte si Hokej fokus podcast, který se věnoval aktuálnímu dění v NHL:

"Na druhou stranu on mi za pár utkání taky přihrál do prázdné. Kdybych mu to tehdy nenahrál, třeba by neměl takové sebevědomí v dalších zápasech na ty věci, které dělává. Je to výborný hráč. Udělal bych to znovu," prohlásil Pastrňák. Více než nepokořená hranice 50 tref ho mrzí ta stobodová a doufá, že ji jako druhý Čech po Jágrovi v budoucnu překročí.

Trofej by rád převzal na tradiční scéně. "Doufám, že ji dostanu ve Vegas. Tam bych se chtěl po sezoně podívat, kdy se předávají ocenění. Jak to tam dělají. Pak bych to mohl porovnávat s Českem," řekl Pastrňák, který by se mohl řadit i mezi kandidáty na Hart Trophy pro neužitečnějšího hráče. Na tu má jasného favorita. "Je to Leon Draisaitl za to, co předváděl. Říkalo se, že je to i díky McDavidovi, ale když byl zraněný, tak Leon hrát ještě o level výš."

Z dohrávání sezony v létě nadšený není. "Já byl na ledě v Letňanech a nedokážu si to tedy představit... Všichni chceme hrát hokej, ale pauza byla tak dlouhá, že nám to potrvá, než se do toho dostaneme. A bez lidí? Bude to něco jiného. Někde jsem slyšel, že se nebudeme ani moct radovat se spoluhráči po gólu.... Abychom nebyli tak blízko sebe," podotkl.

Bere to ale jako realitu. "Prostě je taková doba, spolu to musíme překonat. Doufejme, že to zvládneme, a že hokej bude vypadat dobře. A že od příští sezony to bude normální. Když už se to půjde dohrávat, tak všichni budou chtít vyhrát Stanley Cup. Všechny výhody, o které jsme bojovali, budou vymazány a jede se od nuly. Myslím si, že tam není výhoda, ani nevýhoda," konstatoval útočník Bostonu, vítěze Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části NHL.

Se spoluhráči je v kontaktu přes Zoom. "Po měsíci v karanténě Zdenda Chára a Bergy (Patrice Bergeron) přišli s tím, že bychom si mohli přes počítač telefonovat, abychom se i viděli. Když už to nejde osobně. Protože jsme taková malá rodina, spoluhráči nám chybějí. Jsme zvyklí se vídat každý den. Takže je super takhle pokecat, vidět se. Naši špičkoví lídři přišli s výborným nápadem," dodal Pastrňák.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články