Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Po statečném výkonu proti Kanadě čeká národní tým Bělorusko

Paříž – Na regeneraci příliš času nemají. Necelých osmnáct hodin po skončení prvního zápasu nastoupí čeští hokejisté k dalšímu. Tentokrát bude jejich soupeřem Bělorusko, které zahájilo své účinkování na šampionátu těsnou porážkou od Finska. Přímý přenos utkání sledujte od 15:45 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Lukáš Radil (uprostřed) slaví se spoluhráči gól proti Kanadě
zdroj: REUTERS autor: Grigory Dukor

Reprezentační kouč Josef Jandač nevnímá pozdní začátek včerejšího střetnutí jako nevýhodu oproti soupeři, jenž odehrál zápas o čtyři hodiny dříve. "Musíme rychle načerpat síly a připravit se na další duel. Jde to rychle za sebou, ale o tom turnaj je. Oba týmy jsou na tom prakticky stejně," prohlásil.

Jako realitu berou krátký čas na regeneraci i samotní hráči. "Času je málo, ale doufám, že jsme na to připraveni. Trenéři nás dopředu na tenhle program upozorňovali. Věřím, že Bělorusko porazíme," uvedl Lukáš Radil, střelec jediného gólu do sítě Kanady.

Soupisku české hokejové reprezentace rozšířil útočník Tomáš Hyka. Čtyřiadvacetiletý hráč je šestým debutantem na šampionátu v kádru trenéra Josefa Jandače, nastoupit by mohl již do odpoledního zápasu proti Bělorusku. Do utkání však vstoupí jako třináctý útočník.

S týmem v dějišti turnaje ještě trénují beci Jan Kolář a Libor Šulák a útočníci Dominik Kubalík s Jakubem Lvem. Dva z nich by se mohli ještě dočkat dopsání na soupisku v případě, že se vedení reprezentace nerozhodne pro některého z hráčů ze zámoří; v play-off NHL například ještě hraje útočník Vladimír Sobotka. Třetí místo pro brankáře by měl zaplnit Dominik Furch.

Chytat bude Francouz

Mezi tyčemi se objeví Pavel Francouz, který nahradí Petra Mrázka. "Rozhodnutí jsme udělali už během přípravy v Českých Budějovicích a kluci o něm věděli," pokračoval Jaroš.

Bělorusko sice proti Finsku nebodovalo, rozhodující gól nicméně inkasovalo až v 50. minutě během oslabení. "Finové rychle vedli 2:0 a pak se stáhli dozadu, neútočili a mysleli si, že mají zápas vyhraný. Bělorusko pak dalo první gól po chybě gólmana a druhý po tečované střele," řekl Jaroš k prvnímu duelu pařížské skupiny MS.

"Čeká nás trochu jiný styl hry, jiný styl hokeje a samozřejmě ne tak zvučný tým, jako je Kanada. Proti Finsku hráli Bělorusové hodně urputnou defenzivu. Pevně věřím, že nabereme body," zakončil hlavní kouč Jandač.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy