Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Po skvělé sezoně v Kometě zkusí bek Krejčík štěstí ve Finsku

Obránce Jakub Krejčík opouští extraligovou Kometu Brno, které pomohl letos i loni k zisku mistrovského titulu, a bude hrát za tým Lukko Rauma. Sedmadvacetiletý reprezentant podepsal ve Finsku roční smlouvu.

Jakub Krejčík v dresu Komety Brno
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Krejčík měl s Brnem uzavřenou platnou smlouvu, ale její součástí byla klauzule, která mu umožňovala odejít do zahraničí. A šéf klubu Libor Zábranský již v květnu uvedl, že počítá s tím, že ji hráč nejspíše využije.

"Odehrál špičkovou sezonu, posbíral přes třicet bodů, co mám informace, zájem o něj je," řekl Zábranský.

"Jakub Krejčík potvrdil během posledních dvou sezon v Brně svoji sportovní kvalitu, dva získané tituly a ocenění pro nejlepšího obránce mluví samy za sebe," dodal hráčův agent Robert Spálenka.

Odchovanec pražské Slavie v minulosti působil v Kontinentální lize a ve Švédsku, nyní jej čeká třetí zahraniční angažmá. Hrál za Örebro a Záhřeb, ze kterého loni na konci ledna přišel do Brna. Krejčík startoval na čtyřech světových šampionátech.

"Rauma měla o Jakuba dlouhodobý zájem, trenér i sportovní ředitel byli ochotni na něj dlouhou dobu počkat. Jsem přesvědčen, že finský styl hokeje mu bude sedět a posune ho opět na ještě vyšší sportovní úroveň," uvedl Spálenka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy