Dohráno MOL Cup

Po loterii v samostatných nájezdech slaví České Budějovice mistrovský titul

Dramatické utkání hodné finále kategorie starších dorostenců skončilo triumfem Českých Budějovic. Ve vítkovické Ostravar Aréně svedli hokejisté z jihu Čech úžasnou bitvu s rakouskou akademií Salzburgu a mistrovský titul získali na základě vítězství 5:4 po samostatných nájezdech.

Utkání staršího dorostu České Budějovice - Pardubice
zdroj: twitter.com/ČEZ Motor ČB

Úvod patřil rakouskému týmu, který na českého soupeře vletěl, a Maxmilian Rebernig otevřel skóre už ve třetí minutě. Motor se z inkasovaného gólu nicméně rychle oklepal, což dokumentoval trefou Vojtěcha Doktora v početní výhodě – 1:1. Těsně před odchodem do kabin navíc využil další přesilovku, tentokrát dvojnásobnou, zásluhou Matěje Tomana.

Druhá třetina se zpočátku nesla ve znamení taktického vyčkávání z obou stran. Salzburg ovšem postupně začal přebírat otěže a gólman Daniel Svoboda kapituloval dvakrát během dvou a půl minuty. Do střelecké listiny se zapsali John Jason Peterka a Luis Lindner.

Red Bull byl mnohem aktivnější. Dokumentuje to mimo jiné celkový počet střel (42:24, pozn. autora), ale Motor si trpělivě počkal na své šance.

A ve 49. minutě je bleskově využil k obratu. Rychlý protiútok nejprve zakončil přesně Jakub Čížek a tečovanou ranou od modré poté uspěl i Michal Silný.

Rakouský celek však o čtyři minuty později vyrovnal, když samostatný únik nekompromisně proměnil nejlepší hráč finále Peterka. Salzburg si proto i počtvrté v play-off zahrál prodloužení. V něm mohli Jihočeši definitivně rozhodnout během přesilové hry za špatné střídání soupeře. Drtivý tlak nicméně přetavit v gól nedokázali.

Mrzet je to ovšem nemuselo. Náhradního brankáře Red Bullu Kristiansena totiž ze samostatných nájezdů překonali Michal Silný, Pavel Novák i Matěj Toman, zatímco rakouský prapor povznesl pouze Marcel Barinka, vnuk Aloise Hadamczika

Finále extraligy staršího dorostu:

Salzburg – České Budějovice 4:5 po samostatných nájezdech (1:2, 2:0, 1:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Rebernig (Zündel, Barinka), 31. Peterka (Dube), 34. Lindner (Čermák, Zündel), 53. Peterka (Dube, Hede) – 9. Doktor (Silný, Šafář), 20. Toman (Novák, J. Čížek), 49. J. Čížek (Beránek, Toman), 49. Silný (Beránek, Řezáč), rozh. nájezd Toman. Rozhodčí: Cabák, Kika – Gančarčík, Rožánek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 420. Střely na branku: 42:24 (9:8, 19:5, 9:6 – 5:5).

Salzburg: Kolarz (nájezdy Kristiansen) – Alanov, Hadamczik, Zündel, Lindner, Obu, Wimmer – Čermák, Barinka, Rebernig – Peeters, Varejcka, Huber – Peterka, Dube, Hede – Vogt, Stewart. Trenér: Levijoki.

České Budějovice: Svoboda – Doktor, Šafář, Hubata, Kubíček, Škola, Vávra, A. Čížek, Svach – Vaculík, Krcho, Masopust – Novák, Toman, J. Čížek – Beránek, Silný, Řezáč – Egert, Hrubec, Grossmann. Trenér: Bělohlav.