Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Po kanonádě těsná výhra, mladíci Kanady si poradili se Švýcary

Zatímco v úvodním utkání mistrovství světa hráčů do 20 let rozstříleli Kanaďané Dánsko 14:0, ve svém druhém vystoupení na domácím šampionátu měli o poznání více práce se Švýcarskem, které zdolali těsně 3:2. Základní skupinu A vedou se šesti body před Ruskem, které vstoupilo do turnaje výhrou nad Dány 4:0. Rusko se tak posunulo na druhou pozici o bod před český tým, s nímž se utká v noci z pátku na sobotu ve 2:00. Přímý přenos duelu Česko – Rusko můžete sledovat na ČT sport a webu ctsport.cz.

Kanaďané si sice s problémy, ale poradili se Švýcary
zdroj: ČTK/ZUMA/Xinhua

Švýcarsku nepomohly dvě přesilovkové trefy Philippa Kurasheva, který nejdříve ve 21. minutě vyrovnal na 1:1 a 109 sekund před koncem zkorigoval na 2:3. Kanada, za kterou skórovali Cody Glass, MacKenzie Entwistle a Noah Dobson, náskok udržela.

Dánové proti Rusku převedli úplně jiný výkon než proti Kanadě a i díky přesilovým hrám soupeře přestříleli 20:18. Gólmana Danila Tarasova ale nedokázali překonat. Třemi body za gól a dvě asistence se pod výhru podepsal obránce Alexandr Romanov.

Ve skupině B ve Victorii po výhře nad Finskem 2:1 i podruhé naplno bodovalo Švédsko, které vyhrálo nad Slovenskem 5:2. Dvěma góly k tomu přispěl Emil Bemström. Slováci stejně jako proti USA (1:2) vyšli naprázdno.

Finové dosáhli na první body díky vítězství nad nováčkem Kazachstánem 5:0. Gólmanovi Filipovi Lindbergovi stačilo k nule 18 zákroků a Finové naopak vyslali a branku 56 střel.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští mladíci se chystají na duel s Ruskem

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě:

Skupina A (Vancouver):

Rusko - Dánsko 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Kravcov (K. Kostin, Muranov), 38. Romanov (K. Kostin, Kravcov), 54. Šen (Romanov), 59. Ivan Morozov (Slepec, Romanov). Rozhodčí: Anderson (USA), Heikkinen - Nikulainen (oba Fin.), Šefčík (SR.). Vyloučení: 8:4, navíc N. Kovalenko (Rus.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 9939.

Kanada - Švýcarsko 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Glass (Suzuki, Comtois), 26. Entwistle (Bowers), 33. Dobson (Hayton) - 21. Kurashev (Müller, Eggenberger), 59. Kurashev (Müller, Eggenberger). Rozhodčí: Bruggeman (USA), Staňo (SR) - Goljak (Běl.), Yletyinen (Švéd.). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 17 102.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy