Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Po devíti letech znovu králíci z klobouku. Maskoty domácího šampionátu budou Bob a Bobek

Maskoty hokejového mistrovství světa v Česku v příštím roce budou králíci z klobouku Bob a Bobek. Organizátoři šampionátu vsadili na stejné postavičky jako v roce 2015, kdy se šampionát konal rovněž v Praze a Ostravě.

Je nám líto, video expirovalo.
Maskoty domácího mistrovství světa v hokeji budou králíci Bob a Bobek

"Není jednoduché najít řešení, které splňuje požadavky vztahu k Česku, hokeji, akčnosti maskotů a akceptaci fanoušků. Nakonec ze všech možností zvítězili znovu Bob a Bobek, kteří si pro příští rok navléknou nový dres s logem mistrovství světa," řekl prezident pražského organizačního výboru Petr Bříza.

Pořadatelé podle něj zvažovali, zda využít existující postavy nebo vytvořit nové. "Logické by bylo využití puku nebo lva, což byly motivy, které u nás už při minulých mistrovstvích světa byly," podotkl Bříza. Důležité bylo, aby zvolené postavy byly známé svým kladným přístupem k hokeji.

"Po dlouhých debatách jsme zvolili řešení, které si myslíme, že je skvělé. I na kongresech mezinárodní federace se nás stále ptali, proč nevyužijeme znovu králíky. Věříme, že budou stejně úspěšní jako v roce 2015," uvedl Bříza.

Oproti roku 2015 populární králíci obléknou modré dresy namísto červených a budou mít čísla 20 a 24. Na první pohled tak vypadají, jako kdyby na sobě měli dresy slovenské reprezentace.

"Na půdě svazu se diskutuje o třetí sadě (českých) dresů, která by byla modrá. Tato modrá ale odpovídá fondu, který používá vizuál mistrovství světa. Je to stejná modrá," řekl Bříza. "Králíci nereprezentují národní tým, ale celý světový šampionát," doplnil generální sekretář MS Vladimír Šafařík.

O přednostní vstupenky projevilo zájem přes 120 000 lidí

Do soutěže o přednostní právo k nákupu vstupenek na hokejové mistrovství světa v Česku v příštím roce se zaregistrovalo přes 123 000 fanoušků. Ti, kteří budou vylosováni, budou mít šanci zakoupit si vstupenky od pondělí 2. října. Největší zájem byl o zápasy české a slovenské reprezentace. Volný prodej vstupenek začne v úterý 10. října v 10 hodin.

Podobné maskoty zvolili organizátoři MS na českém území i v minulosti. V letech 1985, 1992 a 2004 vsadili na lvy a dvojice lvů byla například i maskoty juniorského světového šampionátu v roce 2020 v Ostravě a Třinci.

Zápasy na MS v letech 2021 a 2023 v Lotyšsku a Finsku poté doprovázel ježek Spiky. Hlavním důvodem ale bylo, že první turnaj se konal v koronavirové době a fanoušci si tak nemohli Spikyho plnohodnotně užít. Stejně jako Češi by se navíc mohli zachovat Švýcaři, kteří údajně plánují pro rok 2026 opět využít krávu Cooly. Před třemi lety už tak učinili, šampionát byl ale kvůli koronavirové pandemii zrušen.

Světový šampionát se v Praze a Ostravě uskuteční od 10. do 26. května.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články