Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Po čtyřech zápasech finále? Uděláme pro to maximum, říká odhodlaně Vampola

Mladá Boleslav – Jedno vítězství. Tolik dělí hokejisty Liberce od historicky prvního finále play-off a útočník Bílých Tygrů Petr Vampola věří, že se svými spoluhráči k vytouženému postupu dokráčí už po čtvrtém utkání semifinálové série s Mladou Boleslaví na jejím ledě. Mistr světa z roku 2010 tuší, že to nebude jednoduchý úkol, ale pro čtrnáctou výhru v řadě znamenající boj o titul chce udělat maximum. Přímý přenos utkání sledujte na ČT sport nebo na našem webu od 17:00.

Liberecký Petr Vampola
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Je to strašně příjemné, ale je to play-off a ještě chybí poslední krůček. Ještě potřebujeme vyhrát jednou. Uděláme maximum pro to, aby to bylo v úterý, ale Boleslav to nedá zadarmo. Bude to těžké," uvedl Vampola, který si pochvaloval, že se hostům vydařil vstup do zápasu.

Bílí Tygři se totiž dostali do vedení již po 54 sekundách hry. "Od začátku jsme si šli za svým a všichni splnili, co měli. Byli jsme lepší a vyhráli jsme zaslouženě," řekl čtyřiatřicetiletý hráč. "Už před zápasem jsme si řekli, že si to užijeme. Věděli jsme, že tady bude výborná atmosféra. Zvládli jsme to na jedničku," uvedl Vampola.

Severočeši dokázali dvě ze tří branek vstřelit v přesilových hrách, sami naopak v oslabení neinkasovali. "Výborný Jánko (Lašák) v bráně a všichni od prvního do posledního hráče, když šli na led, tak dělali, co měli. Velká obětavost. Díky tomu se k nám pak obrátilo i trošku štěstíčko a všechno jsme ubránili," popsal Vampola recept na hru v oslabení.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav - Liberec

Rodák ze Žďáru nad Sázavou se mezi střelce zapsal v 9. minutě. "U mě je to o náhodě. Já jsem nikdy góly nedával. Hráli jsme dlouho pět na tři a hráči už byli unavení, takže jsem si řekl, že zkusím vystřelit. Snad se mi i postavil puk. Ale padlo to tam, za což jsem rád," uvedl ke svému třetímu gólu v play-off.

Liberec se nakonec vyrovnal i s extrémním teplem, které v Mladé Boleslavi panovalo. Ve Škoenergo aréně bylo 26 stupňů Celsia. "Teplo bylo už venku před zápasem a poté i v kabině. Cítil jsem to, ale já se to snažím nevnímat. Snažím se soustředit na zápas. Jestli je teplo nebo zima, je jedno," pousmál se. Neřešil ani kvalitu ledu. "Kdyby nad tím člověk přemýšlel, nemůže se soustředit na hokej. Všichni máme stejné podmínky," řekl Vampola.

Mezi novináře Vampola přišel netradičně v dresu útočníka Víta Jonáka, který odehrál předešlé dva semifinálové zápasy, ale po skončení disciplinárního trestu Petra Jelínka vypadl ze sestavy. "Je to trochu sranda, ale taky doklad naší soudržnosti. Jsme jeden tým," vysvětlil zkušený útočník, který měl dres otočený číslem 22 dopředu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy