Běžkotoulky

Plzeň vyhrála v hokejové European Trophy v Budějovicích

České Budějovice - Hokejisté Plzně byli úspěšnější v prvním českém souboji v European Trophy, když vyhráli na ledě Českých Budějovic 3:2 v prodloužení. Zápas Východní divize rozhodl v čase 62:54 kanonýr Tomáš Vlasák, předtím se v dresu vítězů dvakrát střelecky prosadil kanadský obránce Geoff Kinrade.

Přestože zápas nabídl už od úvodu řadu přesilovek, zůstával dlouho bezbrankový stav, který prolomil až v 37. minutě Kinrade střelou od modré čáry. Za 96 vteřin se ale už domácí Mountfield v početní převaze prosadil, když Kašpařík tečoval Ptáčkovu střelu.

V závěrečné třetině byly nejdříve po vzájemné potyčce vyloučeni na pět minut a do konce utkání Kolarz s Dvořákem a v 48. minutě otočil v další přesilovce stav Vydarený. V 54. minutě ale vyrovnal po hezké akci Kinrade a v nastavení rozhodl Vlasák.

Hokejisté Zlína i podruhé vyhráli na Rona Cupu v Trenčíně, po čtvrtečním vítězství nad Košicemi 5:1 zdolali Nitru 3:2. Třinec nasadil stejně jako v prvním duelu s Trenčínem (3:4) hráče širšího kádru a znovu prohrál, tentokrát s Košicemi 2:5.

Utkání Plzeň - České Budějovice

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Kašpařík (Ptáček, Krajnc), 48. Vydarený (Langhammer) - 37. Kinrade (Jan Kovář), 54. Kinrade (Straka), 63. Vlasák (Kaberle). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:10, navíc Kolarz - Dvořák oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1550.

HC Košice - HC Oceláři Třinec 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Branky: 15., 41. a 46. Haščák, 28. a 40. Fabuš - 3. Orsava, 18. Marosz.

Nitra - PSG Zlín 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 6. a 60. Podstavek - 10. Holík, 18. Galvas, 48. Důras.