Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Spurt

Plzeň slaví první titul v extralize mezi juniory, ve finále si poradila s Třincem

Plzeň – Svůj první titul v extralize v historii vybojovali juniorští hokejisté Plzně. Ve finálové sérii Západočeši porazili Třinec 3:0 na zápasy, když si v dramatickém posledním duelu poradili 3:2.

Je nám líto, video expirovalo.
Plzeňští junioři slaví extraligový titul

Plzeň v zápase dvakrát vedla, ale dvakrát dokázali Oceláři vyrovnat. Na tečovanou ránu Sysla, která se od brusle jednoho z třineckých hokejistů odrazila do brány, dokázali hosté odpovědět zásluhou Hladoníka. A i když se Plzeň záhy dostala opět do vedení zásluhou Kodýtka, Hrehorčák dokázal ve vlastním oslabení využít lajdáctví juniorských indiánů v rozehrávce.

Třinecký gól do šatny ale s psychikou plzeňských hokejistů nezamával. Hned po změně stran a pouhých jednapadesáti odehraných vteřinách stál před prázdnou bránou po kombinaci Plzně přes celý led Eret a zavěsil na konečných 3:2.

"Trenér nám říkal, abychom hráli pořád v klidu a trpělivě, abychom počkali, když to bylo 2:2," líčil po zápase útočník a střelec vítězné branky Plzně Petr Eret. "Čekali jsme na gól, který padl docela brzo, takže za to jsme rádi."

"Finále jsme hlavně nečekali, takže jsme byli pokorní. Samozřejmě vítězství ve finále 3:0 je krásný, ale zkresluje to ty zápasy, které nebyly nic jednoduchého," líčil šťastný trenér Plzně David Bruk.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy