Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Plzeň se může ve Zlíně přiblížit postup do semifinále

Praha - Prvními semifinalisty play-off extraligy se mohou stát hokejisté Plzně, kteří si jako jediní ve čtvrtfinále dokázali vypracovat vedení 2:0 na zápasy. Potřebují k tomu vyhrát na ledě Zlína obě utkání, v opačném případě se bude pokračovat v Plzni. V obtížnější pozici je vítěz základní části Sparta, která míří do očekávaného brněnského pekla za stavu 1:1 v sérii. Utkání Zlín – Plzeň můžete sledovat v přímém přenosu od 17:30 na ČT4 a www.sportzive.cz.

Radost plzeňských hokejistů
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Zlínští i přes nepříznivý stav stále věří, že pro ně čtvrtfinále nemusí být konečnou stanicí. "Ten obrat může klidně přijít, stává se to," uvedl kouč Rostislav Vlach. V potaz nebere ani sérii porážek s Plzní, která narostla už na 10 zápasů. "My se nedíváme na sérii, ale na samotný zápas, který chceme vyhrát." Kvůli dodatečnému třízápasovému trestu nemůže nastoupit bek Tomáš Linhart, ránu pukem do obličeje inkasoval i další důležitý zadák Martin Hamrlík a v sérii s Plzní už zřejmě nenastoupí.

Ani Plzeň nehledí na to, jak se jí proti Beranům v poslední době daří. "Na tu sérii nijak nespoléháme a ani nebereme v potaz první dva zápasy. V prvním byl lepší soupeř, v tom druhém my, ale vedeme 2:0. Co bylo předtím, to bylo. Teď už koukáme na to, co nás čeká následující dny," prohlásil asistent trenéra Milan Razým. Ve druhém utkání se Plzeň zlepšila i po herní stránce a ve Zlíně může nastoupit s pohodou a zdravým sebevědomím. "Jestli to byl optimální výkon? Optimální je, když se vyhraje," řekl s úsměvem Razým. "Výkon v neděli byl ale každopádně oproti sobotě lepší," dodal Razým.

Pro Indiány je zároveň varováním totožná situace před dvěma lety, kdy narazili také na úspěšný tým z předkola, v obou domácích zápasech ho snadno přehráli, ale sérii poté prohráli 2:4 na zápasy. "Varování zaznělo v kabině hned po skončení zápasu. Byl tam vztyčený prst, abychom si vzpomněli na Liberec z předloňska," uvedl zkušený obránce Jiří Marušák. Chybí útočník Vlasák a obránce Jiří Hanzlík, po disciplinárních trestech se mohou vrátit do hry zadák Jaroslav Modrý a forvard Jan Stránský.

Utkání Brno - Sparta
zdroj: ČTK autor: Igor Šefr

Brno si přivezlo z Prahy jedno cenné vítězství a jen krůček mu chyběl k zaskočení favorita i ve druhém duelu. "Stav 1:1 je před domácími zápasy z našeho pohledu výhodný. Ale rozhodně nebudeme mít jednoduchou situaci," řekl na kouč Zdeněk Venera, který se musí obejít bez zraněných křídelních útočníků Vojtěcha Němce a Miroslava Holce.

"Nedá se nic dělat. Přišli jsme o dva kvalitní hráče, mezery musíme nějak zacelit," uvedl Venera, jenž bude mít k dispozici případně z Havlíčkova Brodu Ondřeje Švaňhala a Petra Polodnu. Navzdory domácímu prostředí a vyprodanému hledišti kouč očekává vyrovnaný boj. "Budou rozhodovat situace před brankou, kdo soupeře více přetlačí. A také náhodné góly. Třeba takový, jaký jsme dali za pomoci útočníka Patery Kladnu," připomněl Venera vlastní gól z vhazování.

První čtvrtfinálový duel na Spartě rozhodl 67 sekund před koncem brněnský útočník Jakub Svoboda, který je v play-off po Tomáši Divíškovi druhým nejproduktivnějším hráčem Komety. "Mrzí nás, že jsme druhý zápas nedotáhli k vítězství. Ale na druhé straně můžeme být rádi, že je nerozhodný stav 1:1," poznamenal Svoboda. "Nemyslím si, že bude mít některý ze soupeřů převahu. Čekám tvrdý boj."

Především druhý zápas série se vyostřil, ale sparťané sami by přivítali, kdyby se hrál více hokej. Vše začalo tvrdým zákrokem Davida Kočího na Holce, který si zranil rameno, a emoce zesílily. Přitom Pražané přiznávají, že hokej na hraně spíše může vyhovovat Kometě. "Je to prostě play-off a záleží, jakou hru rozhodčí dovolí. Kdo chce být úspěšný, tak si musí poradit s každým způsobem hry. Buď na to má a vyhraje, nebo ne," poukázal asistent trenéra Sparty Patrik Martinec, že vítěz základní části chce naplnit nejvyšší ambice bez ohledu na styl hry.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy