Následuje
Sportovní zprávy

Plzeň má třetí vítězství v řadě, Chomutov porazila 2:1

Plzeň - Plzeňský hokejový klub pokračuje ve zlepšených výkonech. Hráči porazili Chomutov 2:1 a připsali si třetí výhru v řadě. Plzni k plnému bodovému počtu pomohly branky Tomáše Svobody a Jakuba Lva, za hosty korigoval Petr Koblasa.

Plzeňští hokejisté
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Hosté v úvodu nevyužili přesilovou hru a naopak po jejím skončení je od pohromy uchránil jen skvělý zákrok Laca proti střele nekrytého Indráka. Za chvíli měl chomutovský gólman štěstí, když Johnsonova přesilovková teč těsně minula jeho branku. V 11. minutě už se během další početní výhody z mezikruží trefil Svoboda, když ho po ideální přihrávce Kubalíka nechala pohodlně zakončit rozhozená obrana Pirátů.

Hosté ve svých ofenzivních snahách naráželi na Indiány dobře střežené střední pásmo a v 18. minutě navíc Johnson našel přihrávkou od pravého hrazení mezi kruhy nekrytého Lva, který přesným švihem zvýšil na 2:0. Krátce před první sirénou mohl odpovědět po levé straně unikající Hřebejk, vypálil ale mimo.

Sestřih a ohlasy z utkání Plzeň - Chomutov

Piráti po pauze zpevnili defenzivu a do šancí domácí nepouštěli. Naopak ve 29. minutě po rychlém brejku ztroskotal tváří v tvář na brankáři Sochůrkovi Kämpf. Na druhé straně po polovině utkání pokazil přečíslení tří na jednoho nepřesnou přihrávkou Kubalík. V závěru prostřední části hosté zjednodušili hru a při početní výhodě Sochůrek jen s obtížemi vyrazil bombu Valacha a Tomicovu dorážku. Zmrazit probuzený Chomutov mohl vzápětí Svoboda, před odkrytou brankou ovšem minul Indrákovu nabídku.

Na začátku závěrečné třetiny hosté promarnili přesilovku a následně mohli inkasovat. Po Kratěnově vybídnutí před prázdnou branku ovšem Kubalík zakončil mimo. Domácí si zkomplikovali situaci pasivitou a vyloučením Vracovského. Vondrkovo nahození ještě Sochůrek udržel na brankové čáře, v 50. minutě už ale Tomicův pokus dorazil do sítě v pádu Koblasa. Hosté se poté sice tlačili dopředu, vyrovnat už však nezvládli ani při power play.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. T. Svoboda (D. Kubalík), 18. Lev (Johnson) - 50. Koblasa (Tomica, Skokan). Rozhodčí: Hradil, Lacina - D. Jelínek, Zíka. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 5002.

Plzeň: Sochůrek - Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička, Pulpán, Moravčík, Němeček - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Vondráček, Lev, Johnson - Indrák, Kodýtek, T. Svoboda - Hrnka, Koreis, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Chomutov: Laco - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Kudělka - Skokan, Huml, Vondrka - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Hřebejk, Račuk, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek. 

Ladislav Čihák (Plzeň): "V naší situaci jsme šli do zápasu s cílem hrát ze zajištěné obrany a chodit do rychlých protiútoků. První třetinu jsme začali dobře a nakonec jsme v ní dali dva góly, které nás uklidnily. Ve druhé třetině už nám Chomutov ukázal, že to nebude jednoduchý zápas, ale stále jsme dobře bránili střední pásmo a drželi jsme se naší taktiky. Ve třetí třetině ale soupeř zabral a zatlačil nás. Prakticky jsme ani nevystřelili na branku. Chtěl bych kluky pochválit, že to přesto dokázali odbránit a máme tři body."

Jan Šťastný (Chomutov): "Jsme velmi zklamaní z našeho dnešního vystoupení. Od první třetiny byl soupeř výrazně lepší, vyhrával osobní souboje a lépe bruslil. My jsme měli problémy se vůbec dostat z obranné třetiny a zbytečně jsme ztráceli puky. Jediným pozitivem je z naší strany hra ve třetí třetině, kde jsme předvedli, jak jsme chtěli hrát od začátku. Bohužel to na bodový zisk nestačilo a já musím soupeři pogratulovat k zasloužené výhře."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy