Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1996: Česko - Německo

Plzeň chce jet do Olomouce s výhodou, Hanáci ale budou znovu kousat

Nečekaně nejvyrovnanější sérií čtvrtfinále play-off hokejové extraligy je souboj mezi Plzní a Olomoucí. Hanáci dokázali v sérii otočit po úvodním debaklu stav z 0:1 na 2:1, jenže Plzeň si ve čtvrtém zápase vzala výhodu domácího prostředí zpět a vyrovnala na 2:2. Na západě Čech tak bude ve hře možná klíčový třetí bod. Přímý přenos sledujte od 16:40 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Utkání Plzeň - Olomouc
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Indiánům se nyní dýchá o dost lépe. "Byli jsme trochu pod tlakem," připustil zkušený útočník Václav Nedorost.

"Jet domů za stavu 1:3 by nebylo příjemné. Nechali jsme tam všechno. Byl to výborný zápas z obou stran. A my jsme zjistili, že musíme hrát ještě obětavěji než v prvních zápasech," uvedl Nedorost.

Plzeňští hokejisté tušili, že je nečeká snadná bariéra k překonání, nic na tom nezměnil ani výsledek prvního duelu (8:1).

"Olomouc je neskutečně dobře fyzicky připravená, ani my na tom nejsme špatně. Bude rozhodovat srdce, větší bojovnost, přesilovky a oslabení. Bude to o tom, kdo bude šťastnější," řekl Nedorost.

"Ohledně nějaké psychické výhody je to asi vyrovnané. Před čtvrtým zápasem na nás byl větší tlak. Nevím, jak to vidí oni, ale po základní části jsou hůř postavený tým a nemají tedy v uvozovkách co ztratit. I když si strašně věří, že do semifinále můžou jít. Teď se začíná zase od nuly," sdělil Straka.

Ocenil Olomouc, jak výborný hokej hraje. "Recept na ně je pořád stejný a známe ho od začátku. S Olomoucí je to ale strašně těžké. Možná jsme měli předtím trochu potíže se jim vyrovnat v důrazu a bojovnosti. Řekli jsme si k tomu něco a minule jsme věděli, že už není kam uhnout. Je potřeba si ten poslední výkon pamatovat a přenést ho do dalších zápasů," dodal Straka.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy 4. čtvrtfinále play-off Olomouc - Plzeň

Hanáci potřebují ze všeho nejvíce vyhnat z hlavy myšlenky na to, že za stavu 2:1 v sérii jen těsně ztratili domácí utkání.

"Nejsme zklamaní. Podali jsme výborný výkon, jenom tomu chyběl ještě jeden gól, abychom to dotáhli do prodloužení. Teď se jede do Plzně, nachystáme se na ni a chceme tam vyhrát. Celá série má grády, hraje se ve vynikající atmosféře, pro hráče je tohle nejlepší," uvedl obránce Jan Švrček.

"V té prohře se nesmíme zbytečně vrtat. Je to play-off a nelze litovat toho, že jsme prohráli poslední zápas. Stav je 2:2 a začínáme prakticky od nuly. Nemyslím si, že bude u někoho nějaká výhoda. V Plzni jsme dokázali už jednou vyhrát. A teď tam chceme za každou cenu vyhrát znovu," prohlásil olomoucký útočník Lukáš Nahodil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy