Následuje
M ČR v latinskoamerických tancích 2020

Plzeň a Brno vyhrály po nájezdech, Hradec Králové prohrál

Praha - Hokejisté Plzně i Brna vyhráli své dnešní zápasy v přípravné European Trophy shodně po samostatných nájezdech. Extraligový mistr z Plzně udolal Hamburk 3:2, Kometa přetlačila Eisbären Berlín poměrem 2:1. Pro oba celky šlo po úvodní porážce v soutěži o třetí výhru za sebou. Opačnou bilanci má po porážce s Kärpätem Oulu 2:3 Hradec Králové. Po vstupním vítězství v Plzni Mountfield tři následující duely prohrál.

Hráči Komety Brno
zdroj: ČT Brno autor: Iva Gambová

Západočeši s Hamburkem inkasovali jako první, zkraje druhé třetiny vyrovnal Václav Pletka, jenže poté udeřil - stejně jako v prvním případě - opět v přesilovce soupeř. Patrik Petruška obstaral vyrovnání, a protože v třetí části a ani v následném prodloužení gól nepadl, muselo se rozhodnout v nájezdech. Jediným úspěšným exekutorem byl Ondřej Kratěna.

Brňané vedli od první třetiny brankou Pavla Jenyše a tato trefa zůstala jedinou až do samého závěru zápasu, v němž se však Berlínu podařilo 54 sekund před vypršením základní hrací doby při hře bez brankáře vyrovnat. V samostatných nájezdech se jako jediný prosadil Tomáš Svoboda. "Unaveného soupeře jsme dostali v úvodu zápasu pod tlak, který jsme ale nedokázali střelecky zužitkovat. Spokojen jsem s naší defenzivou a také s výkonem brankáře Čiliaka," řekl po utkání domácí kouč Vladimír Kýhos.

Královéhradečtí se v soutěži představili potřetí za sebou před svými diváky, ale ani tentokrát jim nedopřáli radost z bodového zisku. Finský tým rozhodl v první třetině, kterou vyhrál 2:0. Jediným úspěšným střelcem domácích byl útočník Rastislav Dej, svou druhou trefou v zápase ovšem snížil až v samém závěru při power play Východočechů na 2:3.

"Do utkání jsme vstoupili dobře, ale zbrzdila nás oslabení. Jinak celkově, co se týče snahy a podobně, to je z naší strany dobré. Stále je ale v naší hře moc takové naivity a trápí nás zbytečná vyloučení. K tomu, co bychom si představovali, nám ještě krůček chybí," uvedl trenér poražených Peter Draisaitl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy