Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Plekanec se upsal Montrealu na šest let

Montreal - Český hokejový útočník Tomáš Plekanec bude i nadále hrát v NHL za Montreal. Sedmadvacetiletý hráč se dohodl s klubem na nové šestileté smlouvě, která mu vynese celkem 30 milionů dolarů (přes 630 milionů korun), uvádí internetový server kanadské televize TSN. Odchovanec kladenského hokeje se s Canadiens dohodl na další spolupráci několik dní před tím, než se mohl stát volným hráčem, který by mohl jednat s dalšími zájemci. Podle zámořských webů se Plekanec mohl stát nejžádanějším hráčem na trhu.

Plekanec má za sebou nejvydařenější sezonu v kariéře. V základní části nasbíral v 82 zápasech 70 kanadských bodů za 25 branek a 45 asistencí. Dalších jedenáct bodů za čtyři góly a sedm asistencí přidal účastník olympijského turnaje ve Vancouveru v play-off.

Účastník světových šampionátů v letech 2006 až 2010 se rozhodl pokračovat v kariéře v Montrealu, v jehož dresu v sezoně 2002/03 do NHL vstoupil. Kanadský klub Plekance draftoval v roce 2001 ve 3. kole jako 71. hráče. Aktuálně má na svém kontě 393 odehraných zápasů, v nichž nasbíral 254 bodů. V play-off přidal dalších 24 bodů ve 40 duelech. Vše v Montrealu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy