Lyžování ČR 2024

Plekanec s Židlickým asistovali u výher, Florida veze z Pittsburghu bod

New York - Čeští hokejisté Tomáš Plekanec a Marek Židlický asistovali v úterních zápasech NHL u vítězných branek. Plekancova gólová akce nasměrovala Montreal k výhře 3:0 nad St. Louis. New York Islanders zvítězili v Columbusu 4:0, když po nezištné přihrávce Židlického otevřel skóre Nikolaj Kuljomin. Jaromír Jágr prohrál s Floridou 2:3 v prodloužení v Pittsburghu, kde strávil nejlepší hokejové roky v NHL.

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK/AP

Plekanec dosud v sezoně sbíral body jen za góly, kterých dal pět, a i první asistence vzešla z jeho střelecké aktivity. Kladenský rodák vypálil zpoza pravého kruhu a letící puk čepelí tečoval Max Pacioretty. Další zásahy přidali Alexandr Sjomin s Torreym Mitchellem. Hlavním strůjcem úspěchu byl ale brankář Carey Price, který pochytal všech 38 střel. Montreal pokračuje v nejlepším startu do sezony ve více než stoleté historii klubu a se sedmi výhrami si jako jediný tým udržuje v novém ročníku neporazitelnost.

Sestřih utkání Montreal - St. Louis:

Columbus je na opačném pólu tabulky, bez bodu zůstal i po sedmém utkání. Stejně špatně odstartovalo sezonu naposledy Chicago před 18 lety. Blue Jackets soupeře přestříleli 37:25, ale nepřekonatelnou překážkou se jim stal brankář Jaroslav Halák. Islanders definitivně zlomili odpor soupeře až v posledních osmi minutách, kdy třemi góly navázali na hezkou kombinaci Židlického s Kuljominem z první třetiny.

"Snahu máme. Makáme, za to ručím. A trenéři za nás hrát nemohou, stoprocentně to není jejich chyba. Občas se podobné série stanou. Musíme se v těžkých chvílích ještě více semknout," komentoval špatný vstup do sezony obránce Columbusu Jack Johnson. A trenér Islanders Jack Capuano se poraženého celku zastal. "Rozhodně to dnes nebyl zápas na 4:0. Ale náš gólman měl svůj den," podotkl.

Sestřih utkání Columbus - NY Islanders:

Zatímco Jágr, nejproduktivnější hráč Floridy, nebodoval, Pittsburghu se konečně probrala největší hvězda. Sidney Crosby figuroval u všech tří gólů a připsal si první body v sezoně. Kanadský útočník nejdříve otevřel skóre a poté asistoval u branek Phila Kessela a Jevgenije Malkina, který rozhodl prodloužení v čase 61:21. Hostující tým může alespoň těšit, že v rozmezí 52. až 54. minuty smazal dvoubrankovou ztrátu a získal bod. Jágr se vrátil do míst, kde dvakrát slavil triumf ve Stanleyově poháru.

Jeho příjezd v dresu soupeře budí vždy pozornost novinářů, které udivuje, jak si ve 43 letech udržuje vysokou výkonnost. "Jdu den po dni. Až se jednou probudím a nebude se mi chtít jít trénovat, bude čas odejít," uvedla česká hvězda na dotaz, jak dlouho ještě bude hrát. "Taky zdraví je důležité. Pokud ho máte, můžete pracovat naplno. Život mi usnadňuje i to, že mám kolem sebe spoustu mladých a přitom skvělých hráčů. Je to zábava," dodal Jágr.

Sestřih utkání Pittsburgh - Florida:

Český útočník Martin Hanzal připravil na ledě New Jersey jeden gól Arizony a společně s Erikem Karlssonem z Ottawy vede ligovou statistiku v počtu asistencí (8). Na druhou stranu písecký rodák založil i rozhodující protiútok soupeře, když v prodloužení ztratil v útočném pásmu puk a přečíslení tři na jednoho zakončil Adam Larsson gólem na 3:2.

Sestřih utkání New Jersey - Arizona:

Přihrávku v úterý zaznamenal také Ondřej Palát, který s Tampou Bay podlehl v Nashvillu 4:5 po samostatných nájezdech. Michael Frolík krásně uvolnil skórujícího Marka Giordana, ale byl to jeden z mála světlých okamžiků Calgary, kterého doma prohrálo s Washingtonem 2:6. V dresu vítězů si připsal gól a nahrávku Alexandr Ovečkin a zaokrouhlil svůj počet bodů v NHL na 900.

"Přiznám se, že jsem nevěděl, jak blízko jsem. Je to úžasný milník, za který musím poděkovat spoluhráčům. Je to výjimečný okamžik pro mě i celý tým. Ale nejdůležitější je pokračovat v tvrdé práci," komentoval jubilejní zápis Ovečkin. Třicetiletý ruský útočník spojil kariéru v NHL pouze s Washingtonem a je prvním hráčem v historii klubu, který této mety dosáhl.

Sestřih utkání Calgary - Washington:

Výsledky NHL:

New Jersey - Arizona 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0) Branky: 40. Zajac, 48. Cammalleri, 61. Larsson - 41. Duclair (Hanzal), 60. Boedker. Střely na branku: 25:20. Diváci: 12 171. Hvězdy zápasu: 1. Larsson, 2. Zajac, 3. Schneider (všichni New Jersey).

Pittsburgh - Florida 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0) Branky: 11. Crosby, 44. Kessel, 62. Malkin - 52. Howden, 54. MacKenzie. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18 471. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Howden (Florida).

Columbus - NY Islanders 0:4 (0:1, 0:0, 0:3) Branky: 19. Kuljomin (Židlický), 52. Hickey, 54. Clutterbuck, 57. Tavares. Střely na branku: 37:25. Diváci: 14 295. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Hickey, 3. Kuljomin (všichni NY Islanders).

Philadelphia - Dallas 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Branky: 49. Couturier - 20. Seguin, 21. Jamie Benn. Střely na branku: 35:32. Diváci: 19 077. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Jordie Benn (oba Dallas), 3. Couturier (Philadelphia).

Montreal - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Branky: 19. Pacioretty (Plekanec), 25. Sjomin, 52. Mitchell. Střely na branku: 36:38. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Pacioretty, 3. Mitchell (všichni Montreal).

Nashville - Tampa Bay 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0) Branky: 39. a 55. J. Neal, 20. Fisher, 31. Weber, rozhodující sam. nájezd Forsberg - 24. Stamkos, 29. Kučerov (Palát), 38. Callahan, 46. Condra. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. J. Neal, 2. Forsberg (oba Nashville), 3. Stamkos (Tampa Bay).

Calgary - Washington 2:6 (1:1, 0:3, 1:2) Branky: 9. Monahan, 44. Giordano (Frolík) - 31. a 57. Bäckström, 17. Burakovsky, 21. Ovečkin, 32. Oshie, 47. Chimera. Střely na branku: 19:30. Diváci: 18 303. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Ovečkin, 3. Bäckström (všichni Washington).