Slovensko - Česko

Plekanec s Havlátem bodovali již v sedmi zápasech za sebou

New York - Čeští hokejisté Tomáš Plekanec a Martin Havlát momentálně zažívají jedno z nejúspěšnějších období svého působení v kanadsko-americké NHL. Oba bodovali již v sedmém utkání za sebou. Plekanec přispěl v pátek gólem a asistencí k vítězství Montrealu 4:3 v prodloužení na ledě Philadelphie. Havlát protáhl svou sérii asistencí u branky, díky níž si Chicago vynutilo prodloužení v duelu s Pittsburghem.

Plekanec prožívá nejproduktivnější období v ročníku. Šestadvacetiletý útočník skóroval v pátém zápase po sobě a za posledních sedm utkání nasbíral dvanáct bodů. Mladoboleslavský rodák Martin Havlát prodloužil sérii v pátečním zápase jednou asistencí, kterou se necelých pět minut před koncem základní hrací doby podílel na vyrovnávací brance Chicaga. V následném prodloužení však rozhodl o výhře Pittsburghu 5:4 nejproduktivnější hráč soutěže Jevgenij Malkin.