MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Plekanec rozhodl o výhře Montrealu nad Vancouverem a stal se hráčem utkání

New York - Útočník Tomáš Plekanec nasměroval Montreal v úterním utkání NHL gólem ze závěru zápasu k výhře 3:1 nad Vancouverem a byl vyhlášen nejlepším hráčem střetnutí. Podruhé v sezoně zaznamenal během jednoho zápasu dva body Michael Frolík, který se gólem a asistencí podílel na vítězství Winnipegu 5:2 v Dallasu.

Ilustrační foto

Plekanec zlomil nerozhodný stav 1:1 v čase 55:44, když podpořil rychlý průnik Svena Andrighetta, jehož přihrávku uklidil pod horní tyčku branky Ryana Millera. Asistenci si u jeho trefy připsal i Jiří Sekáč a výhru Canadiens zpečetil Max Pacioretty v závěrečné sekundě při hře bez brankáře. "Bojovali jsme celý zápas, bylo to vyrovnané. Ale zasloužili jsme si vyhrát," podotkl kouč Montrealu.

Sestřih utkání Montreal - Vancouver:

Jets, za něž chytal náhradník Ondřeje Pavelce Michael Hutchinson, rozhodli třemi góly v prostřední části, v níž mezi 28. až 40. minutou odskočili z 2:2 na 5:2. Na vítěznou branku přihrál Frolík, druhá hvězda zápasu, který později stanovil v oslabení gólem ze samostatného úniku konečné skóre.

V dresu poražených se podruhé za sebou nedostal do základní sestavy Aleš Hemský. Winnipegu se v poslední době více daří, když mají v brance Hutchinsona. S ním naposledy vyšli naprázdno před dvěma měsíci a od toho okamžiku získali 14 ze 16 možných bodů. "Zatím je úžasný. Tvrdě dře v tréninku a v zápasech je to vidět. Častokrát nás podržel a dnes opět odchytal velmi dobrý zápas," pochválil spoluhráče Frolík.

Sestřih utkání Dallas - Winnipeg:

Hokejisté New Jersey podlehli na vlastním ledě Chicagu 2:3 po nájezdech i z toho důvodu, že v penaltovém rozstřelu neuspěli čeští útočníci Martin Havlát a Jaromír Jágr. Oba při svých pokusech nic extra nevymýšleli, ale gólman Scott Darling jejich střely kryl. Havlát měl smůlu i v základní hrací době, kdy ve třetí třetině za stavu 2:1 pro Devils trefil tyčku. "Cítil jsem, že bychom mohli vyhrát. Byli jsme blízko," litoval Jágr.

Hostující Blackhawks podruhé srovnali v 57. minutě a v nájezdech se prosadil jak Jonathan Toews, tak Patrick Kane. Přestože brankář Keith Kinkaid v penaltové loterii nic nechytil, je hlavně jeho zásluha, že získali Devils alespoň bod. Pětadvacetiletý gólman, jenž poprvé chytal v NHL od úvodní minuty, podržel tým 37 zákroky. "V dnešní době jsou i náhradní gólmani velmi kvalitní. Snaží se vám ztížit zápas, jak nejvíce mohou," prohlásil Toews.

Sestřih utkání New Jersey - Chicago:

Philadelphia se neodrazila od minulého vítězství na hřišti obhájce Stanley Cupu a prohrála v Columbusu 2:3 v prodloužení. Flyers alespoň vybojovali bod, když v poslední minutě základní hrací doby vyrovnal Brayden Schenn, od něhož se odrazila střela Jakuba Voráčka. Ale v prodloužení inkasovali z hole Kevina Connautona a museli spolknout jedenáctou prohru z posledních 13 zápasů.

Sestřih utkání Columbus - Philadelphia:

Hokejisté Minnesoty předvedli proti New Yorku Islanders skvělý obrat, když v poslední třetině otočili stav z 1:4 na 5:4. Místo radosti z vítězství ale převládala v týmu obava o spoluhráče Keitha Ballarda, který po tvrdém ataku Matta Martina opustil za pomoci doktorů hrací plochu.

Sestřih utkání Minnesota - NY Islanders:

Výsledky NHL:

New Jersey - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0) Branky: 16. Tootoo, 43. Gionta - 31. Bickell, 57. Keith, rozhodující sam. nájezd Toews. Střely na branku: 24:39. Diváci: 16 210. Hvězdy zápasu: 1. Keith (Chicago), 2. Kinkaid, 3. Gionta (oba New Jersey).

Columbus - Philadelphia 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0) Branky: 13. Jenner, 31. Hartnell, 62. Connauton - 18. a 60. B. Schenn (na druhou Voráček). Střely na branku: 24:21. Diváci: 14 196. Hvězdy zápasu: 1. Connauton, 2. Jenner (oba Columbus), 3. B. Schenn (Philadelphia).

Buffalo - Los Angeles 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Branka: 44. Ennis. Střely na branku: 16:34. Diváci: 18 438. Hvězdy zápasu: 1. Enroth, 2. Ennis, 3. Moulson (všichni Buffalo).

Toronto - Calgary 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) Branky: 11. Holland, 23. Van Riemsdyk, 60. Kessel, 60. Santorelli - 44. Granlund. Střely na branku: 29:33. Diváci: 19 122. Hvězdy zápasu: 1. Bernier (Toronto), 2. Granlund (Calgary), 3. Van Riemsdyk (Toronto).

Montreal - Vancouver 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) Branky: 27. Gallagher, 56. Plekanec (Sekáč), 60. Pacioretty - 32. Dorsett. Střely na branku: 25:16. Diváci: 21 286. Hvězdy zápasu: 1. Plekanec, 2. Galchenyuk (oba Montreal), 3. Miller (Vancouver).

Tampa Bay - Washington 3:5 (1:2, 1:1, 1:2) Branky: 14. Boyle, 21. Stamkos, 60. Filppula - 1. a 60. Ovečkin, 15. Niskanen, 25. Laich, 51. Brouwer. Střely na branku: 36:35. Diváci: 17 109. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Hedman (Tampa Bay).

Minnesota - NY Islanders 5:4 (0:3, 1:1, 4:0) Branky: 30. Pominville, 43. Koivu, 52. Haula, 52. Vanek, 56. Niederreiter - 9. Grabner, 18. Nelson, 18. Martin, 38. Bailey. Střely na branku: 30:19. Diváci: 18 904. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Koivu, 3. Vanek (všichni Minnesota).

Dallas - Winnipeg 2:5 (1:2, 1:3, 0:0) Branky: 10. Seguin, 24. Roussel - 28. a 30. Lowry (na první Frolík), 6. Perreault, 15. Wheeler, 40. Frolík. Střely na branku: 28:32. Diváci: 15 987. Hvězdy zápasu: 1. Lowry, 2. Frolík, 3. Byfuglien (všichni Winnipeg).

Colorado - Nashville 0:3 (0:1, 0:0, 0:2) Branky: 3. Forsberg, 59. Bourque, 60. Neal. Střely na branku: 26:36. Diváci: 12 689. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg (Nashville), 2. Pickard (Colorado), 3. Rinne (Nashville).

San Jose - Edmonton 5:2 (2:2, 2:0, 1:0) Branky: 5. a 28. Pavelski, 6. Goodrow, 27. Couture, 55. Burns - 13. Eberle, 17. Perron. Střely na branku: 24:27. Diváci: 17 007. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. Pavelski, 3. Hannan (všichni San Jose).