Plekanec dirigoval vítězství Kladna, slavily i Budějovice

Tomáš Plekanec se v 37. kole zasloužil dvěma góly a nahrávkou o vítězství hokejistů Kladna 5:2 nad Přerovem. České Budějovice si poradily s Kadaní 4:1. Oba vítězné celky ztrácejí na vedoucí Jihlavu šest bodů.

Tomáš Plekanec v dresu Kladna
zdroj: ČTK autor: Michaela Říhová

Rytíři prohrávali ve 24. minutě 0:2. Obrat nastartoval Plekanec, který v oslabení upláchl přerovským hráčům a nadvakrát překonal brankáře Lukáše Klimeše. V polovině zápasu Kladno náskok hostů smazalo. Rozhodující gól vstřelil zkraje poslední dvacetiminutovky opět Plekanec. Středočeši uspěli po třech porážkách. Tři body za branku a dvě přihrávky si zapsal i útočník Patrik Machač.

České Budějovice hrály na ledě předposlední Kadaně po dvou třetinách 1:1. K šesté výhře z posledních sedmi utkání postrčil Jihočechy útočník Martin Novák.

Vsetín porazil Litoměřice 5:3 a připsal si čtvrtou výhru v řadě. Mužstvo Jiřího Dopity v prvních čtyřiceti minutách třikrát vedlo, ale Litoměřice pokaždé našly odpověď. Odpor Stadionu se povedlo zlomit až útočníkovi Ondřeji Koptovi, který v polovině třetího dějství vstřelil vítězný gól a následně druhou brankou večera stanovil konečné skóre. Na Rytíře a Motor chybějí Valachům dva body. Za Litoměřice se dvakrát trefil finský útočník Markus Korkiakoski.

Havířov využil zaváhání Přerova a díky výhře 5:1 nad Slavií ho vystřídal na šestém místě tabulky. Pražané prohráli po třech zápasech. Rozhodující pasáž se odehrála mezi 31. až 39. minutou, v níž domácí odskočili ze stavu 1:1 na 4:1.

Frýdek-Místek zdolal Porubu 2:1 a díky třetímu vítězství po sobě se na úkor ostravského celku posunul na jedenáctou příčku. Poruba neuspěla potřetí v řadě. Od čtvrté minuty vedla, ale Rysi v prostřední části zásluhou obránce Jiřího Krisla a útočníka Lukáše Kaukiče obrátili stav. U obou branek asistoval zadák David Stránský.

Třinácté Benátky nad Jizerou navázaly na triumf 6:1 proti Ústí nad Labem a z Třebíče si odvezly tři body za výhru 4:2. Horácká Slavia dvakrát vedla, ale útočník Jiří Chrtek pokaždé vyrovnal. O rozdílovou trefu se v 57. minutě postaral obránce Jakub Husa, který vzápětí stvrdil úspěch Středočechů gólem do prázdné branky při power-play Třebíče. Forvard Jiří Průžek zaznamenal tři asistence.

Výsledky 37. kola první hokejové Chance ligy:

Třebíč - Benátky nad Jizerou 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 13. Vodný, 25. Süss - 24. a 27. Chrtek, 57. a 60. Husa. Rozhodčí: Jechoutek, Valenta - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 826.

Litoměřice - Vsetín 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Branky: 10. a 40. Korkiakoski, 33. Voženílek - 50. a 54. Kopta, 7. Mikuš, 18. Jonák, 38. Rob. Rozhodčí: Veselý, Vokřál - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 912.

Havířov - Slavia Praha 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky: 14. R. Veselý, 31. O. Procházka, 32. Maruna, 39. F. Seman, 42. Pořízek - 26. Brož. Rozhodčí: Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1050.

Frýdek-Místek - Poruba 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky: 27. Krisl, 33. Kaukič - 4. Illéš. Rozhodčí: Čech, Koziol - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 1190.

Rytíři Kladno - Přerov 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Branky: 27. a 41. Plekanec, 30. Hajný, 47. Machač, 59. J. Strnad - 1. Tomi, 24. Navrátil. Rozhodčí: Wagner, Luczków - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1820.

Kadaň - Motor České Budějovice 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky: 33. Chlouba - 4. Heřman, 44. M. Novák, 46. R. Přikryl, 49. Babka. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Coubal, Horážďovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 320.