Následuje
Speciál

Petružálek se stal evropským hráčem měsíce

Praha - Hokejový útočník Jakub Petružálek z ruského Chabarovsku se stal nejlepším evropským hráčem za měsíc říjen v anketě odborného serveru Eurohockey.com. Lídr kanadského bodování KHL se ocenění dočkal na základě výběru redaktorů a hlasování fanoušků.

Jakub Petružálek v utkání s Finskem
zdroj: AP autor: Jussi Nukari

Šestadvacetiletý Petružálek je nejproduktivnějším hráčem KHL, v 22 zápasech si připsal 27 bodů díky 11 gólům a 16 asistencím, což mu také vyneslo první pozvánku do reprezentace. Hned 16 bodů za devět branek a sedm asistencí si přitom připsal právě v 12 říjnových duelech.

Český forvard vyhrál anketu před slovenským veteránem Žigmundem Pálffym ze Skalice. Třetí skončil kanadský centr Mike Iggulden, hájící barvy švédského Växjö. "Je skvělé, že se mu tak daří. Jeho přerod v hvězdu byl opravdu rychlý a překvapivý," ocenil Petružálka šéfredaktor Eurohockey.com Henrik Lundqvist.

Přední evropský hokejový server uděluje cenu Hráč měsíce od loňského prosince. Petružálek je třetím českým vítězem, před ním se tohoto ocenění dočkali brankář Jakub Štěpánek z Petrohradu (prosinec 2010) a letos v březnu třinecký útočník Martin Růžička.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy