Petružálek přispěl k výhře Amuru a vede produktivitu

Moskva - Český útočník Jakub Petružálek si připsal v utkání Chabarovsku s Kazaní gól a asistenci a dostal se do čela kanadského bodování KHL. Amur se po výhře 4:0, na které se brankou podílel i další Čech Petr Vrána, posunul s patnácti body do vedení v soutěži. Petružálek v dosavadním ročníku sbíral jen asistence, na druhou stranu velice pilně. Přihrávka na úvodní branku utkání bývalého vítkovického útočníka Vrány ve 21. minutě byla už jeho desátou asistencí v ročníku. Vrána se prosadil potřetí v sezoně.

Kontinentální hokejová liga
zdroj: eu.khl.ru

O pět minut později se šestadvacetiletý Petružálek radoval i z první branky a jedenáctého bodu do tabulky produktivity, v níž díky tomu o bod přeskočil Vadima Šipačova z Čerepovce. Domácí Chabarovsk po brankách českých forvardů ještě pojistil své vedení dvěma góly. V tabulce má Amur 15 bodů, vůbec nejvíc v celé KHL, ale má odehráno o tři zápasy víc než například třináctibodový Petrohrad českého kouče Miloše Říhy.