Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Petrohrad triumfoval na Spengler Cupu. Radovali se i čtyři Češi

Davos (Švýcarsko) - Hokejisté Petrohradu se čtyřmi Čechy se stali vítězi 84. ročníku Spenglerova poháru ve švýcarském Davosu. Ve finále porazili Kanadu 4:3. Ambiciózní účastník KHL tak dovršil hattrick klubů ze zemí bývalého Sovětského svazu, neboť loni vyhrálo Dinamo Minsk a v roce 2008 se radovali hráči Dynama Moskva. K historicky čtvrtému triumfu Petrohradu na tradičním podniku přispěli i všichni čtyři zástupci českého hokeje v týmu. Finále odchytal brankář Jakub Štěpánek, v útoku nastoupil Petr Čajánek a ze střídačky vedli mužstvo trenér Václav Sýkora s asistentem Janem Votrubou.

Skóre finálového duelu načal v 11. minutě úspěšnou dorážkou Sušinskij. Ve 27. minutě však za výběr Kanady, vedený legendárním Markem Messierem, vyrovnal po parádní kombinaci Dupont. Vedení na stranu Petrohradu po chvilce vrátil Jašin, který se trefil z mezikruží vteřinu před skončením přesilové hry pět na tři.

Ve 35. minutě přidala třetí gól Petrohradu další hvězda ruského týmu Afinogenov a jak se ukázalo, šlo o rozhodující náskok pro zbývající průběh duelu. Kanaďané se sice nevzdali, jenže naráželi na spolehlivě chytajícího Štěpánka, jehož dokázal pokořit až v 59. minutě McLean. Zámořský výběr to následně zkusil se šesti bruslaři v poli, což však využil ke své druhé trefě v utkání Sušinskij. Holdenův gól dvě vteřiny před vypršením základní hrací doby už nemohl na triumfu Petrohradu nic změnit.

Pražské Spartě se na turnaji příliš nedařilo. Po porážkách 3:4 se Servette Ženeva a 1:4 s Petrohradem v základní skupině narazili sparťané ve čtvrtfinále na Kanadu, které podlehli 3:4 v prodloužení.

Výsledky finále Spenglerova poháru:

Petrohrad - Kanada 4:3 (1:0, 2:1, 1:2

Branky: 11. a 59. Sušinskij, 31. Jašin, 35. Afinogenov - 27. Dupont, 59. McLean, 60. Holden.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy