V šachu

Petrohrad porazil na úvod Spengler Cupu 3:1 Ženevu

Davos - Hokejisté Petrohradu vstoupili do Spenglerova poháru v Davosu vítězstvím 3:1 nad Servette Ženeva. Švýcarský tým bude v pondělí ve skupině A prvním soupeřem Sparty, s Petrohradem se Pražané utkají v úterý. O vítězství favorizovaného SKA rozhodla elitní první řada. Jeden gól vstřelil její centr Tony Martensson, dvakrát se trefil hvězdný Alexej Jašin a na všechny branky přihrál třetí člen útoku Maxim Sušinskij. Trenér Václav Sýkora poslal do branky místo Jakuba Štěpánka veterána Maxima Sokolova.

Ani ve druhém dnešním duelu Davos - Spartak Moskva se nepředstavil český gólman, místo Dominika Haška hájil branku ruského celku Alexej Jachin. Pořadatel turnaje vyhrál 4:2 i díky výraznému příspěvku českých hráčů. Vítězný gól vstřelil ve 48. minutě Petr Sýkora a výhru švýcarského celku pečetil šest minut nato Petr Tatíček, jenž už v první třetině asistoval u dvou gólů Reta von Arxe.