Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

Peslarová vychytala Japonky, hokejistky mají jisté čtvrtfinále MS

České hokejistky vyhrály na mistrovství světa v Calgary nad Japonskem 4:0, zůstávají i po třetím duelu bez ztráty bodu a zajistily si účast ve čtvrtfinále. O první pozici v základní skupině B budou hrát svěřenkyně trenéra Tomáše Paciny proti Německu o půlnoci ze středy na čtvrtek SELČ.

Je nám líto, video expirovalo.
Hokejistky mají po výhře nad Japonkami jisté čtvrtfinále

Gólem a asistencí pomohla k vítězství Noemi Neubauerová a čisté konto udržela díky 24 úspěšným zákrokům Klára Peslarová.

"Cítím se skvěle a děkuji holkám. Pomohly mi a já jsem pomohla jim. Zlepšily jsme se oproti zápasu s Maďarskem a předvedly jsme náš nejlepší výkon," řekla Peslarová.

Vedení proti Japonsku, které nastoupilo po úvodní výhře nad Dánskem 1:0 teprve ke druhému duelu na turnaji, se ujal český výběr v 9. minutě.

Neubauerová po průniku po pravé straně našla Dominiku Láskovou, která se prosadila v tísni na brankovišti.

V čase 23:02 našla po objetí branky šikovně Tereza Vanišová Neubauerovou, která zamířila do odkryté branky a zvýšila na 2:0.

V 32. minutě v přesilové hře tečovala střelu Venduly Přibylové Alena Mills a po hattricku z prvního utkání proti Dánsku si čtvrtou trefou na turnaji upevnila vedení v tabulce střelkyň.

Po 77 sekundách závěrečného dějství dovršila výsledek Kateřina Mrázová, která si vychutnala brankářku Nanu Fudžimotovou blafákem do bekhendu.

Kouč Pacina byl i přes výhru nad Maďarskem k týmu hodně kritický a s výkonem proti Japonsku už byl spokojený.

"Velké týmy dokážou pokračovat v růstu výkonů. V pondělí jsme měli s holkama velký mítink, který nebyl moc pozitivní. Šli jsme hluboko a nebylo to příjemné, ale holky na to zareagovaly velmi dobře. Mám radost, jak to zvládly. Stejný výkon budeme potřebovat i v utkání s Německem. To je teď jediné, na co koukáme. Jdeme od střídání ke střídání, třetinu od třetiny. Nedíváme se dál za tento zápas," citoval Pacinu server hokej.cz.

Mistrovství světa hokejistek v Calgary:

Skupina B: Česko - Japonsko 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Lásková (Neubauerová, Křížová), 24. Neubauerová (Vanišová), 32. Mills (Přibylová), 42. Mrázová (Mlýnková). Rozhodčí: Nearyová (Kan.), Welterová (USA) – Mochovová (Rus.), Toddová (Kan.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Bez diváků.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články