Cyklotoulky

Pekr přispěl hattrickem k výhře Olomouce 5:1 nad Ústím

Olomouc - Hokejisté Olomouce porazili v předehrávce 19. kola první ligy Ústí nad Labem 5:1. Třetí tým tabulky prakticky rozhodl o jasné výhře nad druhým už v první třetině, v níž nastřílel čtyři góly. Hattrickem se blýskl Matěj Pekr.

Hokejisté Olomouce

Olomouc na soupeře vlétla a během jedenácti minut bylo rozhodnuto. První pětka zmáčkla soupeře a kapitán Bartoň šťastnou dorážkou otevřel skóre. V 5. minutě už to bylo 2:0. Při signalizovaném vyloučení hostí si najel na přihrávku Kucharczyka Diviš a Koutský byl bez šance.

Na 3:0 zvýšil Pekr, jenž dorazil puk odražený od mantinelu po Ondruškově střele od modré. Hostující kouč Šindel si tak musel vzít oddechový čas už v první třetině. Navíc vystřídal Koutského Orctem, ale moc to nepomohlo.

Už v 11. minutě si dvaačtyřicetiletého gólmana vychutnal trefou mezi betony Pekr a bylo to 4:0. Pak se Ústí zlepšilo v obraně a branky padaly až v závěrečném dějství. Za hosty se trefil Handlovský a za domácí dovršil hattrick Pekr.