Paralympijský magazín

Pavelka zajistil v přípravě výhru Sparty nad Pardubicemi 2:1

Hradec Králové - Hokejisté Sparty porazili ve svém závěrečném zápase na turnaji Mountfield Cup v Hradci Králové Pardubice 2:1, a druhý ročník akce tak zakončili se ziskem pěti bodů. Domácí Hradec porazil ve svém druhém utkání 4:3 v prodloužení Koreu a podruhé si připsali výhru za dva body.

Utkání Pardubice - Sparta
zdroj: ČTK autor: David Taneček

O oba góly Pražanů se postaral obránce Tomáš Pavelka, za Dynamo se prosadil Patrik Poulíček, jenž ve druhé třetině vyrovnal na 1:1.

Na druhou trefu letní posily Sparty však již Pardubice nedokázaly odpovědět a svůj první zápas na turnaji prohrály.

Svěřenci trenéra Miloše Holaně tak poprvé v přípravě na další sezonu neuspěli, předešlá tři utkání vyhráli.

Hradec po polovině utkání nad hosty z Koreje vedl 2:0, ale v 56. minutě prohrával 2:3. Poté však svým druhým gólem v zápase vyrovnal Richard Jarůšek a po 35 sekundách prodloužení rozhodl o výhře pořádajícího týmu Jiří Šimánek.

Výsledky hokejového Moutfield Cupu:

Dynamo Pardubice - Sparta Praha 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 25. Poulíček - 23. a 39. Pavelka.

Hradec Králové - Korea 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 29. a 57. Jarůšek, 25. Köhler, 61. Šimánek - 37. Kim Ki-son, 48. Testwuide, 56. I Jong-jo.