SP Brazílie

Pavelec znovu inkasoval jen jednou a vychytal výhru Winnipegu

New York - Další skvělý výkon podal ve čtvrtečním utkání NHL brankář Ondřej Pavelec a díky 30 zákrokům vychytal výhru Winnipegu v Tampě 2:1 v prodloužení. Český gólman tak podruhé za sebou inkasoval jen jeden gól, když v úterý dovedl svůj tým k vítězství 2:1 po nájezdech ve Philadelphii.

Na první branku čekali diváci v Tampě téměř 40 minut. Skóre otevřel až 16 sekund před koncem druhé třetiny hostující útočník Blake Wheeler. Pavelec hájil čisté konto do 51. minuty, kdy vyrovnal Victor Hedman. O výhře Jets pak rozhodl ve třetí minutě nastavení Kyle Wellwood.

Ovšem nebýt Pavelce, do prodloužení by zápas vůbec nedospěl. Český reprezentant přiváděl svými zákroky útočníky domácích k zoufalství. "Jednoduše nám ukradl vítězství," kroutil po zápase hlavou trenér Tampy Guy Boucher. "Předvedli jsme kvalitní výkon, vypracovali si spoustu gólových šancí, ale nemohli jsme jejich brankáře překonat," dodal.

Jets zvítězili na ledě Tampy po předchozích sedmi porážkách a zároveň soupeři přerušili vítěznou sérii pěti zápasů. "Zasloužili jsme si víc než jeden bod," zlobil se domácí útočník Martin St. Louis, jenž si připsal asistenci u jediného gólu a bodoval poosmé v řadě. "Ale odehráli jsme už i zápasy, kdy jsme hráli mnohem hůř než dnes a získali dva body. Tak to prostě někdy chodí."

Tampa Bay - Winnipeg 1:2 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 51. Hedman - 40. Wheeler, 64. Wellwood. Brankář PAVELEC odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,8 procenta. Střely na branku: 31:24. Diváci: 16 923.

Wayne Simmonds bojuje před brankou Nashvillu
zdroj: ČT24 autor: Tom Mihalek

Chuť po úterní porážce od Winnipegu si spravili hokejisté Philadelphie, kteří doma porazili Nashville 4:1. Dvěma góly se o to zasloužil Wayne Simmonds, Jaromír Jágr po nedávných problémech s třísly opět vydržel hrát celý zápas a připsal si asistenci u posledního gólu, který vstřelil v předposlední minutě při power-play do prázdné branky Claude Giroux.

Simmonds si vylepšil bilanci v sezoně na 15 gólů a 14 asistencí, přitom nastupuje až ve třetí formaci. "Jeho sebevědomí roste ohromným způsobem," uvedl trenér Flyers Peter Laviolette. "Jen těžko ho odstavíte od puku, v tom je jeho obrovská síla."

Predators si připsali teprve druhou prohru z posledních dvanácti zápasů. Naději na úspěch živili až do 56. minuty, kdy Simmonds druhou trefou v přesilové hře zvýšil na 3:1. "Myslím, že jsme nepodali špatný výkon. Poctivě jsme makali. Ale dneska to prostě nestačilo," konstatoval střelec jediného gólu Nashvillu Ryan Suter.

Philadelphia - Nashville 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 16. a 56. Simmonds, 35. Read, 59. Giroux (JÁGR) - 49. Suter. Střely na branku: 28:27. Diváci: 19 823.

Radost hokejistů Detroitu
zdroj: AP autor: Darryl Dyck

Ve třetím zápase v řadě skóroval Jiří Hudler a přispěl k výhře Detroitu ve Vancouveru 4:3 po samostatných nájezdech. Český útočník ve 34. minutě 17. brankou v sezoně dostal tým do vedení 2:1, následně uspěl i v penaltovém rozstřelu, který Red Wings vyhráli 2:0.

V souboji dvou nejlepších týmů Západní konference byl Detroit prvních čtyřicet minut jasně lepší a za stavu 2:1 frustrovaný kouč domácích Alain Vigneault po druhé třetině rozdělil dvojčata Daniela a Henrika Sedinovi. Canucks díky dvěma gólům v třetí třetině získali aspoň bod.

V penaltovém rozstřelu však neměli nárok. Zatímco Alex Burrow ani Mason Raymond proti brankáři Howardovi neuspěli, Roberta Luonga v brance Canucks překonali jak Hudler, tak Pavel Dacjuk. Red Wings si udrželi v nájezdech stoprocentní úspěšnost, když letos vyhráli všech šest.

Vancouver - Detroit 3:4 po nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 17. Kesler, 51. Burrows, 56. Raymond - 6. Cleary, 34. HUDLER, 53. Miller, rozh. nájezd Dacjuk. Střely na branku: 25:43. Diváci: 18 890.

Výsledky dalších utkání NHL:

Boston - Carolina 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 12. E. Staal (TLUSTÝ, ŠPAČEK), 37. T. Ruutu, 44. Sutter. Střely na branku: 47:31. Diváci: 17 565.

New Jersey - Montreal 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky: 11. a 58. Parise (na druhou ELIÁŠ), 34. a 60. Clarkson, 47. Zubrus - 5. Desharnais, 10. A. Kosticyn, 22. Darche (PLEKANEC). Střely na branku: 22:30. Diváci: 13 283.

Colorado - Minnesota 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 7. Zanon. Střely na branku: 37:21. Diváci: 14 186.

Edmonton - Chicago 8:4 (0:1, 3:2, 5:1)
Branky: 28., 42., 47. a 55. Gagner, 23. Hall, 33. Whitney, 44. Barker, 57. Eberle - 21. a 36. Sharp, 7. Mayers, 46. Bolland. Střely na branku: 41:47. Diváci: 16 839.

San Jose - Dallas 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 5. Handzuš, 17. Pavelski, 35. Couture, 37. J. Thornton, 52. Clowe - 33. Ott, 47. Benn. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17 562.