Následuje
SP Česko

Pavelec bude do příští reprezentační pauzy chytat ve finském Lahti

Lahti - Český hokejový brankář Ondřej Pavelec z Winnipegu posílí při výluce NHL zatím na šest zápasů Pelicans Lahti. Pětadvacetiletý mistr světa z Německa z roku 2010, který v této sezoně už chytal za extraligový Liberec, bude ve finské SM-Liize působit do prosincové reprezentační pauzy. Uvedly to oficiální internetové stránky Pelicans.

Ondřej Pavelec
zdroj: AP autor: Trevor Hagan

Pavelec bude mít premiéru v novém působišti už v úterním domácím utkání s Jyväskylä. Předposlední Pelicans tak mají druhou gólmanskou posilu při výluce NHL, protože před listopadovou reprezentační pauzou v Lahti měsíc chytal Antti Niemi ze San Jose.

V Liberci působil Pavelec od konce září do listopadové reprezentační pauzy. V dresu aktuálně posledního týmu extraligy si ve čtrnácti duelech připsal jen čtyři výhry a deset porážek. Průměr měl 3,5 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 89,61 procenta.

Jednička Winnipegu, která v létě uzavřela novou pětiletou smlouvu celkem na 19,5 milionu dolarů, zazářila na turnaji Karjala v Turku v dresu české reprezentace. Za dva zápasy s Ruskem a Finskem inkasoval Pavelec jedinou branku, ovládl statistiky s úspěšností 98,46 procenta, průměrem 0,5 gólu na zápas a jako jediný udržel čisté konto. Byl vyhlášen nejlepším gólmanem a dostal se i do All Star týmu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy