MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Pastrňákův večer. Bostonu pomohl k vítězství třemi body

Hlavním aktérem duelu Bostonu s Montrealem byl David Pastrňák. Český útočník se gólově prosadil dvakrát, přidal jednu asistenci a byl vyhlášen první hvězdou večera. Pastrňákův Boston vyhrál utkání 4:1, jednu přihrávku si připsal také David Krejčí. V dalším ze zápasů rozhodl Tomáš Hertl duel San Jose s Pittsburghem (2:1).

David Pastrňák překonává Careyho Price
zdroj: Reuters

Montreal - Boston 1:4

Kapitán Montrealu Max Pacioretty proti Bostonu otevřel skóre v 32. minutě. Na jeho trefu odpověděl 160 sekund poté Pastrňák, který z úrovně brankové čáry od mantinelu zaskočil gólmana Careyho Price.

"Díval jsem se dozadu, a jakmile jsem se vrátil pohledem zpátky, vystřelil a neměl jsem čas zareagovat," uvedl Price. "Někdy takovou brankou potřebujete nakopnout. Od té chvíle jsme ve druhé třetině převzali nad hrou kontrolu," řekl Pastrňák, jenž o necelé tři minuty později přihrál Toreymu Krugovi na levý kruh a americký bek posunul Bruins do vedení.

Havířovský rodák přidal druhý gól v 58. minutě, když z prostoru před brankou nadvakrát překonal Price. U této akce si asistenci připsal Krejčí. Jednadvacetiletý Pastrňák prožil třetí tříbodový večer v sezoně a ve čtvrté sezoně v NHL podruhé překonal hranici 20 branek.

Konečnou podobu výsledku dal centr Riley Nash trefou při power play domácích. Boston porazil Canadiens potřetí během osmi dnů. Současná šňůra Bruins je šestou nejdelší v klubové historii. Naposledy Boston šestnáckrát v řadě bodoval v březnu 2014.

Pastrňákova lajna složená z Patrice Bergerona a Brada Marchanda zaznamenala dohromady šest bodů. "Kdybych věděl, že proti nim jednou budu hrát, nikdy bych je nepostavil do jednoho útoku," prohlásil trenér Montrealu Claude Julien, jenž vedl Bruins od roku 2007 až do 7. února 2017, než ho vedení mužstva propustilo.

San Jose - Pittsburgh 2:1

Pittsburgh se na ledě San Jose ujal vedení ve čtvrté minutě. Simon zpoza branky vybídl forvarda Conora Shearyho, jenž zblízka poslal puk za záda brankáře Aarona Della. Sharks srovnali v 18. minutě zásluhou útočníka Tima Meiera.

Čtyřiadvacetiletý Hertl si vítězný zásah připsal v 42. minutě. Odchovanec Slavie v přesilové hře tečoval střelu zadáka Brenta Burnse, kterou brankář Casey DeSmith pouze vyrazil před sebe a z následné dorážky Hertl ukončil pětizápasové čekání na gól. San Jose uspělo ve čtvrtém z pěti utkání. "Dell chytal skvěle, zabránil spoustě šancí. Pittsburgh hraje velmi dobře, jsou to pro nás důležité dva body," řekl Hertl.

Chicago - NY Islanders 3:7

Chicago doma podlehlo New Yorku Islanders 3:7. Útočník David Kämpf si statistiku plus/minus pohoršil o tři záporné body, bek Jan Rutta dokonce o čtyři. Pěti body za gól a čtyři asistence se blýskl zadák Islanders Ryan Pulock.

Calgary - Winnipeg 1:2 SN

Calgary prohrálo s Winnipegem 1:2 po samostatných nájezdech a neuspělo po sedmi výhrách v řadě. Vítěznou sérii naopak prodloužilo Colorado, které si poradilo s New Yorkem Rangers 3:1 a radovalo se z deváté výhry za sebou.

Výsledky NHL:

Buffalo - Dallas 1:7 (0:2, 1:4, 0:1)

Branky: 29. Reinhart - 15. a 27. Janmark, 6. Elie, 30. Jamie Benn, 33. Lindell, 38. Faksa, 48. Pitlick (Faksa). Střely na branku: 27:32. Diváci: 19 070. Hvězdy utkání: 1. Janmark, 2. Lindell, 3. Klingberg (všichni Dallas).

Philadelphia - New Jersey 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Branky: 4. Konecny, 9. Filppula (Gudas), 13. Provorov - 29. Bratt. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval jeden gól z 29 střel a procentuální úspěšnost zásahů měl 96,6. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19 934. Hvězdy utkání: 1. Gostisbehere, 2. Konecny, 3. Provorov (všichni Philadelphia).

Colorado - NY Rangers 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 10. Johnson, 24. MacKinnon, 60. Rantanen - 27. Bučněvič. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18 056. Hvězdy utkání: 1. Johnson, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Lundqvist (NYRangers).

Calgary - Winnipeg 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 9. Brodie - 31. Perreault, rozhodující sam. nájezd Little. Střely na branku: 31:35. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: 1. Ehlers (Winnipeg), 2. M. Smith (Calgary), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Montreal - Boston 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 32. Pacioretty - 35. a 58. Pastrňák (na druhou Krejčí), 36. Krug (Pastrňák), 60. Riley Nash. Střely na branku: 25:31. Diváci: 21 302. Hvězdy utkání: 1. Pastrňák, 2. Krug (oba Boston), 3. Pacioretty (Montreal).

Ottawa - Toronto 3:4 (0:1, 3:0, 0:3)

Branky: 24. E. Karlsson, 28. Hoffman, 39. Pyatt - 8. Hyman, 43. Matthews, 45. Marner, 49. Carrick. Střely na branku: 18:33. Diváci: 17 768. Hvězdy utkání: 1. Gardiner (Toronto), 2. Stone (Ottawa), 3. Hyman (Toronto).

San Jose - Pittsburgh 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 18. Meier, 42. Hertl - 4. Sheary (Simon). Střely na branku: 36:32. Diváci: 17 562. Hvězdy utkání: 1. Dell, 2. Burns (oba San Jose), 3. DeSmith (Pittsburgh).

St. Louis - Arizona 2:5 (0:4, 1:1, 1:0)

Branky: 30. B. Schenn, 50. Steen - 5. a 8. Dvorak, 2. Rinaldo, 14. Perlini, 25. Fischer. Střely na branku: 27:44. Diváci: 19 235. Hvězdy utkání: 1. Dvorak, 2. Keller, 3. Fischer (všichni Arizona).

Nashville - Florida 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Branky: 1. a 31. Fiala, 22. Bonino, 37. P.K. Subban - 12- Trocheck, 17. MacKenzie, 49. Yandle. Střely na branku: 29:40. Diváci: 17 441. Hvězdy utkání: 1. Fiala, 2. Bonino, 3. Järnkrok (všichni Nashville).

Chicago - NY Islanders 3:7 (1:3, 1:1, 1:3)

Branky: 2. a 45. P. Kane, 39. Gustafsson - 5. a 22. Beauvillier, 11. Eberle, 20. Pulock, 42. Nelson, 48. Lee, 51. Tavares. Střely na branku: 39:46. Diváci: 21 882. Hvězdy utkání: 1. Pulock, 2. Beauvillier (oba NY Islanders), 3. P. Kane (Chicago).

Minnesota - Tampa Bay 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky: 11. Spurgeon, 18. Parise, 29. Prosser, 44. M. Foligno, 60. Zucker - 36. a 47. Point. Střely na branku: 35:23. Diváci: 19 007. Hvězdy utkání: 1. Prosser, 2. Cullen, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).

Detroit - Carolina 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky: 17. Tatar - 3. a 47. Lindholm, 59. Williams. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19 515. Hvězdy utkání: 1. Lindholm, 2. Ward (oba Carolina), 3. Tatar (Detroit).

Edmonton - Vancouver 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Branky: 2. a 58. Maroon, 18. Khaira, 39. Puljujärvi, 45. Draisaitl - 22. D. Sedin, 29. Sutter. Střely na branku: 35:27. Diváci: 18 347. Hvězdy utkání: 1. Puljujärvi, 2. Draisaitl, 3. Larsson (všichni Edmonton).