Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Aquaponik Ostrava Steelers - Prague Lions

Pastrňák moc chce, snad ho gólově probudíme, doufá Špaček

Paříž – Přestože čeští hokejisté zvítězili ve čtvrtek nad Norskem 1:0, stalo se tak až v prodloužení a trenér Josef Jandač apeloval na produktivitu do dalšího zápasu. Hráči si jeho slova vzali k srdci a se Slovinskem si poradili 5:1, hlavně zásluhou dvou gólů Horáka. Ve druhé a třetí třetině přitom hráli na půl plynu. "Výborná byla zvlášť první třetina, nástup byl skvělý," pochvaloval si asistent kouče Jaroslav Špaček. Doufá, že se brzy dokáže gólově prosadit útočník Bostonu David Pastrňák.

Utkání Česko - Slovinsko
zdroj: ČTK/AP

Český tým v první třetině skóroval hned třikrát po dvou gólech Horáka a Řepíkově trefě. "Proměnili jsme přesilovky, byl to vynikající výkon. Druhou třetinu jsme trochu podcenili, hráli jsme lehkovážně," uvedl Špaček.

Voráček se po utkání s Běloruskem opět objevil ve formaci s Plekancem a Pastrňákem. "Venca Prospal to mají s Pepou (Jandačem, pozn. red.) na starosti. Míchají s hráči, ukazují pozice. To rozhoduje zápasy, musíme to dělat. Včera nás to málem stálo zápas," připomněl Špaček dvoubodové utkání s Norskem.

Reprezentace už má na kontě pět přesilovkových gólů na turnaji, Špaček si pochvaloval i dobrou práci beků. "Zatím to klape, máme sedm obránců, které točíme. Gudase nasazujeme se Šimkem na první lajnu, což nám vycházelo. Posouvají puky, pracujeme na tom, defenziva se zlepšuje zápas od zápasu."

Právě Šimek utkání se Slovinskem nedohrál, narazil si ruku, ale podle realizačního týmu by měl být v pořádku a připravený na utkání v neděli s Francií. "Raději jsme ho stáhli, Slovinci dohrávali souboje, nechtěli jsme riskovat větší zranění. Šel hned na rentgen v hale, ale první informace byly pozitivní," řekl Špaček.

Nejlepším nahrávačem týmu je zatím s pěti asistencemi Pastrňák, gólově se však zatím překvapivě neprosadil. "Když budu mít dvacet nahrávek, já to beru. Na něm je vidět, že moc chce. Možná moc předržuje puky, snažíme se ho dostat na gólovou vlnu. Ale když přichází tyhle nahrávky, tak pracuje pro mančaft, ví to, a až to přijde, tak to přijde. Doufám, že ho probudíme."

S týmem očekává Špaček příjezd Vladimíra Sobotky. "Jsme rádi, že chtěl přijet. Věřím, že najdeme dobrou strukturu, kam ho dát. Máme pár variant, ale dnes nám lajny šlapaly, všechno běží dobře. Máme den volna, připravíme se a uvidíme, jak na tom bude," nechtěl specifikovat Špaček budoucí pozici útočníka St. Louis v národním týmu.

V brance se zatím točí brankáři Francouz a Mrázek, který odchytal utkání proti Slovinsku. Ačkoli by se mohlo zdát, že zatím nemuseli moc vytahovat vyloženě čarovné zákroky, podle Špačka se nedá říct, že by jim odehraná utkání nedala vyniknout.

"Jedna věc jsou zákroky, druhá jakým stylem mužstvo hraje. Když je dobře zorganizovaná obrana, nepouštíme soupeře do zbytečného přečíslení, tak potom to není lehčí… Ale dnes tam pár těžkých zákroků měl," řekl Špaček, podle něhož je aspoň dobře, že jsou gólmani pořád ve střehu. "V těžkých situacích nás dokážou podržet," dodal.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy